"Kemi prova për dy ministra të Ramës, brenda verës rrëzohet qeveria"

23/05/2018 - 22:29

   Kryetari i Këshilltarëve të PD në bashkinë e Tiranës, Kreshnik Çollaku u shpreh se protesta e së shtunës do të jetë më masivja që ka ndodhur ndonjëherë, pasi pakënaqësia është shumë e madhe.

Sipas tij protesta do të fillojë në sheshin “Skënderbej” dhe do të vijojë në bulevardin "Dëshmorët e Kombit".

“Ka për të qenë protesta më masive. Ka për të qenë një nga protestat më të mëdha që është zhvilluar ndonjëherë. Ka më shumë qytetarë që duan të vijnë në protestë sesa militantë tanë”, tha Çollaku.

Pas publikimit të përgjimit misterioz pak ditë më parë me dëshmitarin 'X' (Albert Veliu) të njohur edhe si 'Babalja', Kreshnik Çollaku paralajmëroi sonte në 'Repolitix' se në ditët në vijim do të publikohen fakte dhe prova ku implikohen dy ministra të qeverisë Rama.

“Këto ditë do të dalin ca ministra të tjerë me zë e me figurë. Janë të paktën dy ministra të tjerë, të rëndësishëm dhe do i serviren publikut. Shumë shpejt do të dalin dhe ky sistem do të shembet, brenda kësaj vere”, tha ai.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Menjëherë pas daljes për mediat kryeministri Edi Rama ka vijuar me sulmet ndaj kundërshtarve të tij në politikë.

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një lidhje telefonike në studion e emisionit “Të Paekspozuarit” në News 24 tregoi telefonatën me

Aldo Bumçi, tashmë ish-deputet i PD deklaroi gjatë emisionit “Opinion”, se djegia e mandateve ishte lëvizja e fundit paqësore e opozitës.

Pak pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama ku shprehej se nuk është i pagabueshëm, ka ardhur edhe një reagim nga rradhët e PD-së.

Deputeti demokrat Myslim Murrizi, i cili nuk ka hequr dorë nga mandati tha në rubrikën “Opinion” në News 24 se është pro protestave të zh

Kryeministri Edi Rama tha se është i gatshëm të dialogojë me opozitën, por ky dialog shtoi ai, duhet të bazohet në disa argumente që i sh

Kryeministri Edi Rama ka dalë në konferencë në shtyp për të komentuar situatën në vend, me opozitën që ka vendosur që të djegë mandatin e

Kryeministri Edi Rama ka dalë sot pasdite në një komunikim në Facebook për të folur për krizën politike në vend pas vendimit drastik të o

Kryeministri Edi Rama ka dalë mbrëmjen e sotme në një deklaratë për mediat nga Kryeministria.

Me zë të dridhur, Kryeministri Rama ka dalë në një konferencë të jashtëzakonshme shtypi, duke komentuar për herë të parë lënien e mandate