“Kërcënohet Basha” Meta thërret drejtuesit e Gardës e të SHISH

17/06/2019 - 12:00

Pas letrës që PD i drejtoi ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, pas pretendimeve të këtij të fundit se kreut të opozitës i kërcënohet siguria, është vënë në lëvizje edhe institucioni i Presidencës.

Mësohet se Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka thirrur në takim drejtorin e SHISH-it dhe komandantin e Gardës.

Në shkresën drejtuar ministrit të Brendshëm e që mban firmën e sekretarit të përgjithshëm të PD, Gazmend Bardhi, demokratët i referohen një takimit të ministrit Lleshaj me një prej punonjësve të gardës së Republikës, truprojë e Lulzim Bashës, mbi rrezikun që i kanoset sipas ministrisë së brendshme kreut të opozitës. Në letër Gazment Bardhi shkruan se z.Lleshaj ka shkelur cdo procedurë dhe cdo mënyrë institucionale të trajtimit të kësaj cështjeje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Agron Duka nuk është një talent në politikë. Këtë e pranon edhe vetë, kur thotë se është një zanat i vështirë.

Presidenti Ilir Meta ka takuar mbrëmë në Durrës ekipin izraelit që ndihmoi pas tërmetit të 26 nëntorit.

Në intervistën e dhënë “Zërin e Amerikës”, Ditmir Bushati, deputet i Partisë Socialiste, është pyetur edhe për faktin se tre ish-zyrtarë

Shqipëria e fillon kryesinë e radhës së OSBE-së për vitin 2020, ndërkohë që rajoni ku vepron organizata përballet me sfida të konsiderues

Në takimin me ambasadorët e vendeve të huaja, Rama ka shprehur mirënjohje dhe respekt për të gjitha ekipet e huaja të kërkim-shpëtimit të

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati deklaron për Zërin e Amerikës se viti 2019 ishte një vit i mbrapshtë dhe shpreson që 202

Ish-drejtori i përgjithshëm i Autoritetit Portual Durrës, Agron Tare, është emëruar ditën e sotme zv/ministër për Evropën dhe Punët e Jas

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili i ka bërë thirrje prokurorisë që të ketë kujdes dhe të zbatojë ligjin sa i përket çështjes së kreut t

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në një takim Ministrin e Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Republikës Italiane, Luig

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka reaguar për dorëheqjen e kreut të AKEP, Ilir Zelës, të cilin e përgëzon se nuk zgj