"Këshilla për kokat e nxehta", Nard Ndoka tregon formulën për zgjidhjen e krizës

24/05/2019 - 13:21

Aleati i kryedemokratiti Basha, kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka i ka dërguar një letër publike kryeministrit Edi Rama.

Përmes një postimi në Facebook, në letrën e drejtuar portalit të km siç e quan ai, Ndoka parashtron 7 pika sesi mund të zgjidhet kriza në vend. Një ndër këto pika është dorëheqja e kryeministrit Rama. 

POSTIMI I PLOTË

Letër për portalin e KM!

Si zgjidhet kriza?

Këshilla për kokat e nxehta:

1.            Krijohen dy grupe negociatorësh (pozitë-opozitë), në nivel politik e teknik.

2.            Përafrohen qëndrimet politike të palëve.

3.            Data e zgjedhjeve, parlamentare dhe lokale, projekt për ndryshimet ligjore.

4.            Mandati i qeverisë kalimtare dhe detyrat.

5.            Reformat që do të kryhen në drejtësi, zgjedhore, territoriale, integrim dhe kudo tjetër, që gjykohet.

6.            Dorëheqja e Kryeministrit!

7.            Firmosja publike e marrëveshjes mes përfaqësuesve të lartë politik (pozitë-opozitë).

- Kaq, kriza u zgjidh!?

Pushofshi në paqe, nëse vazhdoni më tej..!?

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në Mirditë, Gjon Ndoj, kandidat i pavarur për bashkinë është tërhequr nga gara kur kanë mbetur vetëm pak ditë nga zgjedhjet.

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili pas deklaratës së OSBE-së në lidhje me tensionet që kanë pushtuar Shqipërinë.

Ish-deputeti dhe kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka i shkruan një letër të hapur kryeministrit Edi Rama, ku thekson midi

Krerët e Bashkive që nuk pranojnë të ketë zgjedhje më datën 30 qershor duke respektuar dekretin e Presidentit Meta për shtyrjen e zgjedhj

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi ka folur jashtë ambienteve të komisariatit të Burrelit ku u shoqërua pas tensioneve që

OSBE ka dënuar sulmet në KZAZ-të në disa qytete, ku mbështetës të opozitës tentuan të lironin hapësirat dhe të nxirrnin jashtë materialet

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka reaguar në lidhje me shoqërimin në komisariatin e Burrelit të ish-deput

Partia Demokratike ka publikuar pamjet e shoqërimit të ish-deputetes së PD-së Dhurata Çupi dhe kryetares së FRPD-së, Denisa Vata.

Presidenti Ilir Meta ka njoftuar drejtuesit e lartë të OSBE- ODHIR lidhur me dekretin e tij për zhdekretimin e datës zgjedhore të 30 qers

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjan i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të hapë rrugë për zhvillimin e zgjedhjeve paqësore.