Këshilli Bashkiak i hoqi titullin "Qytetar Nderi" Veton Surroit, Rama: Një lajthitje kolektive

27/11/2020 - 16:49

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me vendimin e Këshillit Bashkiak në Kukës për heqjen e titullit "Qytetar Nderi" për publicistin e njohur Veton Surroi.

Në një postim në Twitter, Rama e ka konsideruar vendimin, "një lajthitje kolektive" ndërsa nuk ka kursyer as akuzat ndaj Presidentit Ilir Meta.

"Vendimi i Këshillit të Qarkut të Kukësit për heqjen e titullit "Qytetar Nderi" Veton Surroit është një lajthitje kolektive që uroj Prefekti do ta refuzojë! Ndërkohë parlamenti duhet të ndërhyjë për ta normuar njëherë e mirë çështjen e titujve e të medaljeve.

Ky vend s’mund të jetë një planet më vete brenda botës që e ka sistemuar me kohë e me vakt këtë punë, ku s’ka president që jep medalje për heronjtë e luftrave të shkuara se kështu i thotë koka dhe s’ka këshill që ia heq titullin dikujt me kërkesë të disave! Boll me këtë absurd!" shkruan Rama.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama se ndonëse premtoi shëndetësi falas, futi këtë sist

Kreu i FRPD-së, Belind Këllici ka shkuar sot në Kombinat atje ku pritet të ndërtohen pallatet e reja ku do të strehohen banorët e prekur

Pas Durrësit që iu besua nënkryetarit Edi Paloka dhe pas Elbasanit që do të drejtohet nga Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi, Partia

Presidenti i Republikës Ilir Meta, me anë të një statusi në “Facebook” ka shkruar një mesazh mirënjohje për udhëheqësit fetarë.

Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi, i ftuar në 30-vjetorin e krijimit të Shoqatës Çamëria, deklaroi se e ka për krenari që është çam.

Busti i heroit kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeut në Korçë është shkarravitur nga disa qytetarë. Kjo ka ndodhur pikërisht sot, në 553-v

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në fejesën e një vajze nga Mamurrasi Eldës dhe djalit nga Stambolli Burakut.

“Ja investimet strategjike në Durrës!”,- shkruan ish-kreu i FRESSH Durrës, Ardit Kërtusha, ndërsa publikon një foto ku shfaqet n

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili përmes një reagimi për mediat ka sulmuar kryeministrin Edi Rama, ndërsa thekson se ky i fundit është

Kryetari Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka gënjyer në lidhje me çmimin e energjisë.