Këshilltari i Presidentit fiton betejën me COVID-19: Nuk është fare e lehtë, s’bëhet lojë me të!

18/10/2020 - 21:04

Këshilltari i Presidentit për Çëshjet e Rajonit, Flamur Gashi ka fituar betejën me COVID-19. Ai njofton se prej më shumë se dy javësh bashkë me familjen u përball me virusin e rrezikshëm që e cilëson si armik të pabesë.

Gashi thekson se përballja me të nuk ishte fare e lehtë dhe me të nuk bëhet lojë, ndaj kërkon nga qytetarët që kur të shfaqin simptoma të kontaktojnë menjëherë mjekët teksa uron që çdokush ta kalojë me sa më pak pasoja.

STATUSI NGA GASHI

Te dashur miq !

Une dhe familja ime e ngushte, per me shume se dy jave u perballem me Sars Covid 19, kete armik te pa barabarte, te fshehte dhe shume te pabese.

Nuk eshte fare e lehte perballja me te, por fal zotit, kujdesit te vellait tim Arbenit qe e ka kaluar me heret Sars Covid 19, konsultave te panderprera me mjeket si dhe terapise se duhur, mbeshtetjes morale nga ana e miqve dhe familjarve te shumte, ia dolem ta kalojme kete situate dhe te rezultojme Covid negativ.

Faza rikuperuese kerkon kohen e vet dhe trajtimin e duhur…

Uroj me gjithe zemer qe kushdo qe po perballet dhe do te perballet me Sars Covid 19, ta kaloje sa me lehte dhe me sa me pak pasoja.

Sars Covid 19, nuk eshte shaka dhe nuk behet loje me te !

Ju lutem qe per te miren tuaj dhe me te dashurve tuaj, me shfaqjen e simptomave te para te kontaktoni mjeket qe merren me Sars Covid 19 !

Zoti qofte me ju dhe te dashurit tuaj !

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë, pasi është rizgjedhur për të qenë për herë të tretë kryetari i Partisë Demokratike.

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi, ka reaguar për zgjedhjet që zhvillohen në Shqipëri, pasi shprehet se në vendin tonë të gjithë fitojn

Kandidati pjesëmarrës në garë për kreun e Partisë Demokratike, Agron Shehaj,  ka reaguar për herë të parë pas konfirmimit të Lulzim Bashë

Pasi është shkarkuar me 104 vota pro, 7 vota kundër dhe 3 vota abstenim në seancën plenare të 9 qershorit, Kuvendi ka depozituar në Gjyka

Lulzim Basha është shpallur zyrtarisht fitues i garës për kreun e ri të Partisë Demokratike edhe për katër vitet e ardhshme.

Ka filluar Samiti i NATO-s, i cili po zhvillohet në Bruksel, ku merr pjesë edhe kryeministri Edi Rama.

Në Ditën Botërore të Dhuruesve Vullnetarë të Gjakut dhe në kuadër të nismës “Aleanca për Dhurimin e Gjakut”, anëtarë të Kabinetit dhe zyr

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, gjatë fjalës së saj sot në Kuvend ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme pritet që në vend

Deputeti Myslim Murrizi ka reaguar në Kuvend menjëherë pasi kreu i  SPAK, Arben Krajën shpalosi raportin për kriminalitetin e vitin 2020.

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar kthimin në Kuvend të ndryshimeve ligjore “Për sektorin minerar”.