Kokëdhima akuza të forta: Tahiri dhe Rama, përgjegjës për kanabizimin e vendit

22/09/2019 - 18:53

Kryetari i partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima, i ftuar në Syri TV, teksa komentoi vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për ish-ministrin e brendshëm Saimir Tahiri, tha kryeministri Rama dhe Tahiri janë përgjegjës për kanabizimin e vendit.

“Tahiri dhe Rama janë përgjegjës për kanalizimin e vendit. Jo se nuk e parandaluan, por sepse e organizuan”, u shpreh i prerë kreu i Partisë Zgjidhja.

Më tej Kokëdhima u shpreh se, Rama ka zgjedhur për ministra persona që nuk kanë integritetin e duhur për të kryer detyra të larta shtetërore.

Rama i përdor këta njerëz, të cilët janë aq fajtorë, aq edhe viktima. Nuk kanë formim dhe personalitet për të qenë ministra. Ata vendosen aty sepse do Rama t'i përdorë. Po të shohësh, mbi 80% e tyre nuk duhet të ishin ministra. Kjo është një nga më të këqijat që i kanë ndodhur Shqipërisë”, u shpreh Kokëdhima. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla mori pjesë në seminarin e organizuar nga OSBE/ODIHR “Drejt parlamentev

Alexander Soros, djali i filantropisit të njohur, themeluesit të Fondacionit për Shoqërinë e Hapur George Soros e shikon racizmin si shka

Në vizitën e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryebashkiaku Erion Veliaj është takuar edhe me një mik të veçantë të vendit tonë, i

Greqia mbështet perspektivën evropiane të vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Ish-deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj ka bërë fajtorë të drejtpërdrejtë kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e

Teksa Kuvendi miratoi me 77 vota pro ligjin për krijimin e korporatës së investimeve ekspertët ngrenë pikpyetje për mënyrën e funksionimi

Për ish-deputetin e PD, Gent Strazimiri ajo që ndodhi në Këshillin Evropian është një bllokim që Evropa i bëri qeverisë dhe Ramës, por jo

Rritja e numrit të turistëve italianë në Shqipëri, ka sjellë në Tiranë rreth 60 tur operatorë dhe përfaqësues agjencish të rajonit të Pul

Sekretari për Marrëdhëniet Ndërkombëtare në Partinë Demokratike, Arben Kashahu është shprehur se nuk është faji i Europës për moshapjen e

"Teksa këtu rreken ende të gjejnë fajtorin diku tjetër, e të mos mbajnë përgjegjësi për asgjë, kryeministri i Maqedonisë së Veriut ka