Komisioni për Metën, Zeneli: S'dua të bëhem pjesë e pazarit!

22/11/2019 - 12:06

Deputeti Alban Zeneli, njëkohësisht nënkryetar i komisionit hetimor i mbledhur sot për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, akuzoi maxhorancën se po kërkon të shtyjë kohë për të bërë pazarin e radhës me Kreun e Shtetit.

Zeneli kërkoi gjatë mbledhjes që të merren në administrim sa më parë provat dhe të dilet me një vendim për Metën.

"Të mos merremi me retorika boshe se nga informacionet që kemi ne ky komision kërkohet ti shtyhet koha për të mos marrë vendimin e duhur. Të bëhet sa më parë administrimi i provave të shqyrtojmë që sot e të dalim me vendim të prerë nëse e ka shkelur presidenti apo jo Kushtetutën. Çdo lloj retorike tjetër e ka cënuar integritetin e këtij procesi. Nuk dua të bëhem pjesë e retorikës apo pazarit. Kërkoni kohë për pazarin e radhës".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shqipëria u rendit e parafundit në Europë për Indeksin e Kujdesit Shëndetësor në gjysmën e parë të vitit 2020 nga 

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar me shpallje ligjin nr. 112/2020 “Për Regjistrin e Pronarëve Përfitues”.

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim ekipin e mjekëve dhe infermierëve të ardhur nga Italia për të trajnuar struktur

Është firmosur sot marrëveshja me qeverinë italiane për të materializuar angazhimin që Italia mori në Konferencën Ndërkombëtare të Donato

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri ka krahasuar strategjitë që ka ndërmarrë Europa në përballimin e pandemisë së COVID-1

Kryetari i partisë ‘Zgjidhja’, Koço Kokëdhima,u ka drejtuar një letër diplomatëve të huaj në Tiranë, ku shpreh shqetësimet e tij në lidhj

Partia Demokratike deklaron se një nga dështimet më të mëdha të qeverisë së Edi Ramës është reforma territoriale, e cila është keqpërdoru

Ish-deputetja e LSI-së në Durrës, Nora Malaj ka rrëfyer në një lidhje live me News 24, tre javët e vështira të luftës me koronavirusin.

Eksperti i arsimit në Partinë Demokratike, Ndriçim Mehmeti ka denoncuar në Facebook grumbullimin e mësuesve në kulmin e pandemisë duke ak

Ndoshta këtë herë nuk do të rikthehet si fajtor në vendin e krimit, por për të rishkruar një “histori të re”, aty ka katër vite më parë s