Koronavirusi/ A i është nënshtruar kryedemokrati Basha testit?

01/04/2020 - 15:44

Në konferencën online me gazetarët, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u pyt nëse i ishte nënshtruar testit për koronavirusin

Ndonëse vendi po përballet me përhapjen e koronavirusit, Basha tha se gjendja e tij shëndetësore është e mirë dhese nuk kishte arsye pse t’i nënshtrohej testit në një kohë që s’kishte asnjë indikacion prej mjekëve.

“Nuk kam pasur indikacione sipas këshillave të mjekëve që të më detyronin të bëja testin”,- tha ai.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha se vendi ka bërë një marrëveshje me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim për 15 m

Kryeministri Edi Rama në cilësinë e kreut të radhës të OSBE ka bërë sot bilancin e vitit të tij në krye të kësaj organizate.

Deputeti opozitar Halit Valteri nga foltorja e Kuvendit ka shpërthyer në akuza ndaj qeverisë por dhe opozitës jashtëparlamentare sa i tak

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti Ambasadorin e ri të Spanjës, Marcos Alonso Alonso, me rastin e fillimit të mandatit të tij në Shq

Kreu i Partitisë Demokratike, Lulzim Basha, ka publikuar sot një raport të investimeve publike në raport me Prodhimin e Brendshëm Bruto.

Vazhdon procesi i rindërtimit të banesave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Flamuri i Emirateve të Bashkuara Arabe është projektuar këtë mbrëmje në fasadën e Universitetit Politikenik, në nderim të Ditës Kombëtare

Partia Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama për dështim me planin e rindërtimit pas tërmetit të nëntorit të vitit të kaluar.

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka reaguar lidhur me publikimin e opinionit paraprak të Komisionit të V

Komisioni i Venecias ka dërguar një opinion paraprak për ndryshimet kushtetuese në Kodin Zgjedhor të miratuara më 5 tetor pa konsensusin