‘Krisja’ me presidentin Meta? Reagon kryeministri Rama

Postuar: 23/02/2018 - 17:50

   Kryeministri Edi Rama ka komentuar edhe qëndrimin e presidentit Meta për plotfuqishmërinë për negociatat me Greqinë. Rama tha se me Metën ndan të gjithë dashurinë dhe vëmendjen për kanionet.

“Ndaj me presidentin të gjithë dashurinë dhe vëmendjen për kanionet. Une e kam dhënë përgjigjen time dhe nuk i lëviz asnjë presje. Nëse keni ardhur deri këtu për të nxjerr ndonjë lajm, se janë krisur marrëdhëniet e mia me presidentin, por ke gjetur vendim më të gabuar. Përgjigja ime nuk është as ironike dhe nuk dua aspak që ti iki pyetjes. Presidenti ka qenë ai që më ka njohur me kanionet dhe më ka intriguar për të bërë rafting",- tha Rama.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Partia Demokratike përmes një deklarate zyrtare kërkoi nga kryeministri Edi Rama që të shkarkojë nga detyra kryebashkiakun e majtë të

   Ish-Presidenti Bujar Nishani reagon në lidhje me dekorimin e ish-deputetit të PS-së, Gafur Mazreku i cili i bëri atentat në parlament,

   Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Romana Vlahutin i konsideron thashetheme diskutimet e ditëve të fundit se në Shqipëri do t

Presidenca e Shqipërisë ka reagur për vendimin e shpalljes “Qytetari Nderi” i Hasit, të Gafur Mazrekut, i cili plagosi me armë brenda amb

Sipas të gjitha gjasave kryqëzata e personalizuar e Edi Ramës për të bindur shtetet anëtare të BE që të hapin negociatat me Shqipërinë nu

Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së grupit Parlamentar ka reaguar rreth vendimit të dhënies së tiutllit "Qytetar nderi" nga Bashkia

Ka përfunduar mbledhja e grupit parlamentar të PS-së e zhvilluar gjatë ditës së sotme.

Ish-deputetja e PD-së, Majlinda Bregu, kritike e hapur e kreut të PD-së, Basha, e ftuar në KAPITAL në Vizion Plus,

Rinegociimi i marrëveshjes së detit me Greqinë ka pështjelluar sërish opinionin publik.

Pas lajmit se Partia Socialiste shtoi në radhët e saj dy deputete të reja nga PDIU, Reme Lalën dhe Elena Xhina, kjo e fundit ka reaguar p