Kryebashkiaku i PS thith heroinë?! Deputeti: Do dalë së shpejti! (VIDEO)

07/11/2019 - 18:16

Deputeti Lefter Maliqi ka bërë sot një deklaratë të fortë, teksa ka thënë në një dalje për media se shumë shpejt do dalë një kryebashkiak i PS, që thith drogë e heroinë.

Duke sulmuar ashpër kryeministrin Rama, deputeti tha se ai është i sëmurë dhe nuk heq dorë nga vesi për t’u takuar me kriminelë. Sipas tij, është e sigurt që një kryebashkiak i Shqipërisë së mesme dhe të jugut konsumon lëndë narkotike, duke shtuar se e ka nga burime tepër të sigurta.

“Ky kryeministër është i sëmurë, nuk heq dorë nga vesi për t’u takuar me kriminelë. E mbushi parlamentin me kriminelë. Ke kryebashkiakë kriminelë. Dy ikën. I treti është i Vaut të Dejës.

I katërti po jua them ju, një pjesë e medias e dinë, do të dalë shpejt, nëse nuk del ka ndërhyrje. Është i tillë që thith mall, kryetar bashkie në Shqipërinë e mesme dhe të jugut, që thith drogë, heroinë. E di se e kam burim tepër të sigurt”, u shpreh deputeti Maliqi.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm mbrëmjen e sotme në aktivitetin “Përtej kujtimeve”, organizuar në kuadër të 70-vjetorit të marr

Ka përfunduar mbledhja e Grupit të Punës të Opozitës së Bashkuar për Reformën Zgjedhore.

Familjet të cilat kanë pranuar të bashkëpunojnë dhe të lirojnë vullnetarisht banesat pa leje për t’i hapur rrugën projektit të ndërtimit

Delegacioni i Bashkimit Evropian në Tiranë ka reaguar pas zgjedhjes së dy anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, ditën e sotme, nga Kuvendi.

Partia Demokratike ka reaguar pas votimit nga Kuvendi i dy kandidatëve për anëtarë të Gjykatës Kushtetuese.

Në vijim të turit të takimeve të saj me komunitetin shqiptar në Miçigan, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi k

Zëdhënësi i Presidentit, Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar pas miratimit të dy anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese.

Pak para votimit në Kuvend të dy anëtarëve të rinj të Gjykatës Kushtetuese, Arta Vorpsit dhe Elsa Toskajt, deputeti Lefter Maliqi ka brak

Pavarësisht debateve në lidhje me procedurën, Elsa Toska e Fjona Papajorgji janë votuar në Kuvend me shumicë votash si anëtare të Gjykatë

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili e ka cilësuar akt mafioz publikimin e listës së KED për kandidatët e Gjykat