Kryemadhi: Dashuria për kombin është djegia e mandateve, nesër merrem me Erionin

22/03/2019 - 12:54

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi nuk ka shmangur komentet politike edhe në ditën e Sulltan Nevruzit. Pas thirrjeve të Kryegjyshit Botëror i Bektashinjve, Haxhi Edmond Brahimaj për dialog politik, Kryemadhi në një deklaratë për gazetarët, tha se djegia e mandateve është dashuria e opozitës për kombin.

"Dashuria për kombin është djegia e mandateve që bëri opozita sepse ajo tregoi ndarjen përfundimtare të çdo pazari dhe djegia e mandateve vendosi kornizat dhe shinat e dialogut. Nëpërmjet djegies së mandateve opozita tregoi dhe njëherë mundësinë që gjërat duhet të vihen edhe njëherë në shinat dhe shtratin kushtetues.

Për sa i i përket bektashizmit Abaz Aliu u vra nga Jezidi dhe Mavija, në betejën e Qerbelasë. Kështu që gjithmonë beteja të tilla janë beteja që kanë kosto por në fund të fundit kanë një vlerë për të sjellë, sikur Abaz Aliu solli demokracinë njerëzore por duhet të sjellim sot jetën dhe mirësinë për shqiptarët."

Ndërsa Kryemadhi ka edhe një mesazh për kryebashkiakun e Tiranës: "I uroj suksese Erion Velisë sot në ditë Nevruzi, nesër flasim për Erionin dhe çfarë ka mbrapa Erioni."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani me anë të një statusi në “Facebook” i është përgjigjur Ambasadës Amerikane.

Rudina Hajdari nuk mund të krijonte grupin e saj parlamentar së paku deri në shtatorin e vitit të ardhshëm, nëse Gramoz Ruçi nuk do të qe

Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari thotë se bojkotimi i zgjedhjeve do të ishte një vetëvrasje politike.

Besnik Mustafaj deklaroi sot se kreu i PD-së Lulzim Basha duhet të jetë më i qartë për kushtet e vendosura nga opozita.

Një ditë pasi Lulzim Basha deklaroi se opozita do të pamundësojë zgjedhjet e 30 Qershorit nëse ato nuk do jenë të lira e të ndershme, ale

Sekretari i Mbrojtjes në detyrë Patrick Shanahan priti të enjeten në Pentagon ministren e Mbrojtjes së Shqipërisë Olta Xhaçka, takim që r

Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar rreth pretendimeve se ka krijuar grup parlamentar në shkelje të rregullores se Kuvendit.

Tirana ka nisur punën që në vitin 2022 të jetë Kryeqyteti Evropian i të Rinjve (EYC).

Presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar ndryshimet në ligjin për Vettingun në Policinë e Shtetit, duke i kthyer për rishqyrtim në Kuvend.

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj e cilësoi antikushtetues emërimin si prokuror pranë Prokurorisë së Shkallës së Parë