Kryemadhi sqaron: Ja pse nuk po protestojmë

Postuar: 13/03/2018 - 11:48

Tre muaj pas protestës së 27 janarit, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka sqaruar arsyet se përse opozita nuk po proteston.

Në një takim me gazetarët, ajo tha se po i japin kohë qeverisë për ti dhënë mundësi Shqipërisë hapjes së negociatave.

“Edhe pas protestës madhështore të 27 janarit, edhe pse shumë kërkesa na vijnë nga qytetarët për të protestuar ne po tregohemi të matur, po i japim kohë kësaj qeverie, po ja shtrojmë me petalet e kuqe të dashurisë ndaj saj, që të çojmë vendin drejt negociatave. Po e them përsëri sepse është shumë e rëndësishme. Hapja e negociatave nuk i shërbën klasës politike, por i shërben qytetarëve shqiptare. Por qeveria nuk tregohet asapk serioze, duke pasur parasysh që është ekzekutivi ajo që merr vendimet për raportimet në BE”, tha Kryemadhi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas deklaratës së ministrit të Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj se nuk do ketë asnjë kosto shtesë për bizneset lidhur me sistemin e

Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj i është përgjigjur deklaratës se sotme të Partisë Demokratike lidhur me sistemin e monit

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ishte e ftuar në emisionin "Kjo Javë" në News24, ku ka folur ndër të tjera

Presidenti i Republikës,  Ilir Meta u nis drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të marrë pjesë në Sesionin e 73-të të Asamblesë së

24 orë pas padisë së depozituar, Partia Demokratike i kërkon organit të akuzës së Tiranës të urdhërojë pezullimin nga detyra të Kryeproku

Teksa kreu i grupit parlamentar të PD-së, Edi Paloka në një status në Facebook për operacionin në Shkodër shtroi pyetjen a është përgjuar

Kryeministri Rama ka reaguar pas aksionit të madh policor që çoi në pranga 11 persona si pjesë e grupit të rrezikshëm kriminal në Shkodër

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi sot se kryeministri Edi Rama është kundër Vettingut në politikë, nismë kjo e iniciua

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se gratë janë ato që vuajnë më shumë se kushdo tjetër pasojat e ekonomisë, korrupsio

   Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati i është përgjigjur akuzave të ish-eurodeputetes Doris Pack, e cila prej disa ditësh ka rreshtuar një