Kryemadhi zbulon detajet e takimit me ambasadorët e BE-së

08/02/2019 - 13:09

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zbuluar detajet pas takimit informal që kishte paraditen e sotme me ambasadorët e BE-së.

Në një prononcim për mediat, Kryemadhi tha se LSI ndau "opinionet me institucionet ndërkombëtare në lidhje me qëndrimin e hapjes së negociatave".

"Ky eshtë takimi i dytë që bëjmë, e bëjmë të përvitshëm jo vetëm me ambasadorët e BE por edhe me përfaqësues të Ambasadës së SHBA, si dy institucione që janë partnerë strategjikë të Shqipërisë. LSI ndau opinionet me institucionet ndërkombëtare sa i përket qëndrimit për hapjen e negociatave dhe reformat me të cilat duhet të ecim më shpejt. Sot Shqipëria më shumë se kurrë është shumë vonë në procesin e integrimit europian dhe e ardhmja e Shqipërisë nuk ka asnjë drejtim tjetër"- tha ajo.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka thotë se situata sizmike ka kaluar rrezikshmërinë e saj.

Roxhensa Haxhillari, drejtuesja e Departamentit për Çështjet Sociale dhe Punësimin, në PD Durrës, ka reaguar përmes një statusi në rrjete

Kryebashkiakja e Durrësit Valbona Sako, e cila ka qenë përgjatë ditës së sotme në terren, për të inspektuar banorët e prekur në çdo Njësi

Në lidhje me tërmetet e fuqishme që kanë goditur Shqipërinë, ka reaguar edhe ambasadori i BE-së në vendin tonë Luigi Soreca.

Pas Durrësit, kryeministri Edi Rama është kthyer në Tiranë.

Këshilli Bashkiak i Tiranës ka miratuar fondin prej 1 milion dollarësh për të përballuar dëmet e shkaktuara nga tërmeti i fuqishëm që ra

Kryetari i partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima, i ftuar në Syri TV, teksa komentoi vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për ish-ministrin

Kryeministri Edi Rama ishte sot në qendrën e pritjes që është ngritur në stadiumin e Durrësit që ishte edhe më pranë epiqendrës dhe forcë

Një milion dollarë është fondi që Bashkia e Tiranës do të vendosë për kapërcimin e situatës nga tërmeti i së shtunës.