Kuvendi mban një minutë heshtje në nder të major Tanushit

16/05/2019 - 12:18

Në seancën plenare të ditës së sotme është mbajtur një minut heshtje në nder të majorit të rënë në detyrë, Klodian Tanushi.

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi i ndërpreu fjalën deputetes Antoneta Dhima për të mbajtur një minutë heshtje për major Tanushin, i cili humbi jetën gjatë një misioni të NATO-s në Letoni.

"Për të nderuar jetën e major Tanushit, ftoj të mbajmë një minutë heshtje. U prehtë në paqe major Tanushi"-tha Ruçi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Konektiviteti global si dhe kuotat multilaterale për transportin rrugor të mjeteve transportuese të tonazhit të lartë ishin në fokus të M

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në një qëndrim zyrtar para protestës së opozitës mbrëmjen e kësaj të shtune, duke shprehur bindjen se

Pas 3 letrave të para, kryeministri Edi Rama i është drejtuar me një letër të katërt publike kryedemokratit Lulzim Bashës.

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka konsideruar protestën e sotme kombëtare të opozitës "një cunam të historisë".

“Nuk ka asnjë kufi, të cilën ne si gra, nuk mund ta arrijmë”.

Pas deklaratës së djeshme të Presidentit të Republikës, Ilir Meta se është i gatshëm të rishikonte shtyrjen e zgjedhjeve lokale në Shqipë

Kryeministri Edi Rama ka ftuar kundërshtarin e tij politik në tryezën e dialogut, por lideri i PD-së, Lulzim Basha duket se është i vendo

Nisja zyrtarisht e fushatës zgjedhore po afron dhe kandidatët e përfshirë në të kanë nisur të zhvillojnë takimet e para dhe të përcjellin