Kuvendi voton përbërjen e komisionit për raportin e Dick Marty-t

03/12/2020 - 12:19

Në seancën parlamentare të kësaj të enjteje, Kuvendi voton përbërjen e Komisionit të Posaçëm për raportin e Dick Marty.

Me 83 vota pro, 10 kundër dhe 10 abstenim, Kuvendi miratoi të enjten e kaluar ngritjen e Komisionit të Posaçëm për pretendimet në raportin e Dick Marty për luftën në Kosovë. Komisioni synon të hartojë një raport përmbledhës dhe informues brenda një afati 3-mujor.

Ndër të tjera në Kuvend do të diskutohet dhe dekreti i Presidentit Meta për kthimin e ligjit për policinë e shtetit si dhe marrëveshja e qeverisë shqiptare me atë të Emirateve të Bashkuara Arabe për ndërtimin e 2000 shtëpive për personat që u janë dëmtuar banesat nga tërmeti i 26 nëntorit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka nisur në qarkun e Durrësit një tjetër investim, i cili ka në fokus përmirësimin e cilë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka sjellë në vëmendje një raport të Eurostat që e rendit Shqipërinë të 6-tën në botë për emi

Partia Demokratike ka akuzuar qeverinë se ka mashtruar qytetarët.

Ish-deputetja demokrate dhe ish-ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu ka zhvilluar një "intervistë" me ndjekësit e saj në Instagram.

Partia Demokratike ka zyrtarizuar ditën e sotme drejtuesin politik në qarkun e Beratit dhe Dibrës për zgjedhjet e 25 prillit.

Thuajse tre muaj nga dita e zgjedhjeve, kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, ambasadori Vincenzo Del Monaco, organizoi sot një ta

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në kantierin e ndërtimit në Vorë ku ka parë nga afër punën e deritanishme.

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, ka patur një takim online me kryekomisionerin shtetëror të zgjedhjeve, Ilirjan Celibashki kët

Bashkia e Durrësit ka reaguar lidhur me denoncimin që bëri një ditë më parë Ferdinand Xhaferraj, për pallatin e dëmtuar të disa banorëve

Kreu i PD-së Lulzim Basha akuzon kryeministrin Edi Rama se ka shkatërruar ekonominë dhe ka detyruar të rinjtë të ikin nga vendi.