Lajm i orës së fundit / Edi Rama mbërrin në Azerbajxhan

16/12/2013 - 20:05

DURRËS, 16 dhjetor 2013 – Kryeministri i Republikës së Shqipërisë Edi Rama mbërriti në mbrëmjen e 16 dhjetorit 2013 në aeroportin azerbajxhanas të Bakusë. Sipas agjencisë shtetërore të lajmeve të Azerbajxhanit “AzerTAc”, Rama do  të marrë pjesë në ceremoninë e nënshkrimit të vendimit përfundimtar të investimeve në “Shah Deniz -2”. Në Aeroportin Ndërkombëtar “Hejdar Alijev”, ku valëviteshin  flamujt shtetëror të të dy vendeve, për nder të Kryeministrit të Shqipërisë u rreshtua roja e nderit (në foto). Në aeroport Kryeministrin e Republikës së Shqipërisë Edi Rama e pritën ministri i Energjisë së Azerbajxhanit Natig Alijev dhe zyrtarë të tjerë. Sipas një njoftimi në FB të shefit të diplomacisë Ditmir Bushati, Ramën e shoqërojnë vetë ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati, i vlerësuar nga Bakuja zyrtare për dënimin që i bëri pushtimit armen të Nagorni Karbakut, dhe ministri i Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri.

/agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

 

 

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar një video sensibilizuese në Facebook, ku bëhet thirrje për distancim social, në kët

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish sot përmes një postimi në Facebook lidhur me masat shtrënguese ndaj koronavirusit.

Presidenti Ilir Meta ka përkujtuar sot 75-vjetorin e krijimit të Shkollës së Mesme Ushtarake “Skënderbej”.

Kryeministri i vendit Edi Rama, ashtu siç ka bërë në ditët e fundit ka mbajtur një komunikatë me qytetarët, ku ndër të tjera ka folur edh

Ish-deputeti demokrat Enkeled Alibeaj ka reaguar pas lajmit se 17 punëtorë të një fabrike çimentoje në Krujë janë vetëkarantinuar, pasi 2

Kreu i departamentit të pushtetit vendor në PD Durrës, Petro Vokopola, ka denoncuar përmes një statusi në rrjete sociale situatën e rëndë

Kreu i PD, Lulzim Basha i ka kujtuar sërish kryeministrit Rama që të mbyllë fasoneritë, call center-at dhe fabrikat me numër të madh puno

Kryeministyri Edi Rama ka publikuar në Facebook një video të avionit "Lasgushi" i cili prej ditësh transporton pajisje mbrojtëse mjekësor

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi pas mbledhjes online të Konferencës së Kryetarëve, se 9 aktet

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar si do funksionojë nga e hëna sistemi i ri i leje-daljeve për të bërë pazar.