Largohen 2 emrat e parë nga bashkia, Sako: Ja çfarë do të ndryshoj në javët në vijim

09/08/2019 - 14:52

Java e parë në detyrë e kryebashkiakes Valbona Sako është shoqëruar me dy largimet e para nga postet drejtuese në bashki. Siç pati paralajmëruar “DurrësLajm” në një shkrim të dy ditëve më parë, kanë qenë pikërisht një nga nënkryetarët, Sami Gjergji, dhe drejtori i kabinetit, Lavdosh Beqiraj, të parët që janë larguar, pasi kanë mbushur moshën e pensionit. Ende nuk ka emra konkretë se kush do të zëvendësojë Gjergjin apo Beqirajn. Sako nënvizon se ndryshimet në staf do të bëhen gradualisht.

Që në ditën e parë të punës, kryebashkiakja Sako ka rimodeluar Drejtorinë e Shërbimeve për të qenë sa më pranë nevojave të qytetarëve që adresojnë problematikat e tyre në bashki.

Ndërkohë, kryebashkiakja Sako ka ideuar dhe është në proces të krijimit të Këshillit të Biznesit, atij Rinor dhe Ekonomik. Këto struktura do të kenë rol këshillues.

M.B.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zv.kryeministri Erjon Braçe ka reaguar sërish kundër vendimit të gjykatës që pushoi akuzën për kryedemokratin Lulzim Basha në lidhje me d

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sulmuar kryeministrin Edi Rama për ambientet e reja të spitalit Kirurgjikal, që u prezantuan pak d

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka publikuar në Facebook shkrimin e gazetës britanike “The Times”.

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejt Alibeaj ka akuzuar kryeministrin Edi Rama pas arrestimit të Pajtim Agës, vëllain e shefit të

Gjatë një takimi në Korçë me simpantizantë të LSI, kryetarja e kësaj force politike Monika Kryemadhi, shpërndau karta anëtarësimi për të

Gjatë një takimi në Korçë me simpantizantë të LSI, kryetarja e kësaj force politike Monika Kryemadhi, shpërndau karta anëtarësimi për të

Partia Demokratike i kërkoi informacion zyrtar Prokurorisë së Dibrës për dosjen 184, sa i takon zgjedhjeve në Dibër, dosje e cila u trans

Qeveria e Edi Ramës është krenuar se po e shëndosh sistemin energjetik në Shqipëri.

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i pranishëm në Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri” në Prishtinë ka kujtuar eksodin masiv të shqi

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazment Bardhi gjatë një takimi me strukturat e partisë në qytetin e Durrësit, ka bërë thirrje që SPAK të h