Lirimi i ish-kreut të bandës së Durrësit, Salianji: Rendi dhe siguria publike sot është degraduar

14/01/2020 - 16:25

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar në lidhje me lirimin e Endrit Dokles nga burgu, i cili ishte dënuar përjetësisht.

Salianji shkruan në Facebook se në 7 vite të qeverisjes rilindase nuk ka asnjë grup të strukturuar kriminal të ndëshkuar dhe të burgosur por ka dhjetëra të dënuar me burgim të përjetshëm që lirohen nga qelitë.

POSTIMI I PLOTË

Lirohet dhe Indrit Dokle, në vitin 7 të qeverisjes rilindase nuk ka asnjë grup të strukturuar kriminal të ndëshkuar dhe burgosur, nuk ka asnjë të ndëshkuar për korrupsion, por ka dhjetra të dënuar me burgim të përjetshëm për vrasje, pengmarrje, prostitucion, tortura që lirohen nga qelitë!

Rendi dhe siguria publike sot është e degraduar dhe qytetarët janë ne ankth permanent për sigurinë e jetës dhe pronës! Kur kriminelet promovohen dhe ndëshkohen të pamundurit krimi merr krahë, ditët e para të vitit kanë qënë të mbushura me vrasje, djegje makinash, gjobëvnie, kërcënime!

Duhet shkulur me thelem ky model qeverisje!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Edi Rama ndodhet në jug të vendit me pushime, i shoqëruar nga Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviç.

Kryeministri Edi Rama reagon pas arritjes se marrëveshjes midis Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe e konsideruar si historike për

Presidenti Ilir Meta ka shprehur trishtim për ndarjen nga jeta parkohe të Komandantit të Qendrës së Bashkuar Operacionale, Kolonel Neshet

Kopshti i ri Zoologjik është xhevahiri i radhës që do t’i shtohet shumë shpejt Tiranës, si një hapësirë e transformuar, e përkryer për ar

Epiki i mjekëve italianë dhe i Mbrojtjes Civile kanë përfunduar sot misionin e tyre në Shqipëri, ku kanë ofruar eksperiencën e vyer për e

Duke e quajtur "shëmbëlltyrën e asgjësë" për zero reforma e përmirësim në vend, nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili thotë se kryeministri

Partia Demokratike deklaron bilanci i vetëm i qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama është 22 km rrugë në 7 vite.

Presidenti Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim ligjin për pronat e paluajtshme.

Për Partinë Demokratike, sektori i turizmit ndodhet në një situatë tepër të vështirë për shkak të pandemisë Covid-19, por edhe nga mosdhë

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj është shëruar nga koronavirusi.