Lista e PD në Durrës, ja 6 “mosketierët” e Berishës

Postuar: 08/03/2013 - 14:49

 

 

DURRËS, 8 mars 2013 –Gjashtë “mosketierë” durrsakë, njerëzit më të afërt të Kryeministrit Sali Berisha, do të jenë të sigurt në listën e PD-së në zgjedhjet e  23 qershorit.

E përditshmja “Shqip” bën të ditur në Qarkun e Durrësit, priten disa surpriza nga Partia Demokratike, siç është dhe kandidimi në krye të listës i sekretarit të Përgjithshëm të Kryeministrisë, Gjergj Lezhja (shih foton), dhe po kështu i shefit të kabinetit të Kryeministrit Berisha, Oerd Bylykbashi.

Stafi personal i kreut të PD-së, Berisha, në Kryeministri ka gjasa të mbajë një peshë të rëndësishme në fushatën dhe më pas në zgjedhjet në këtë qark.

Nga ana tjetër, burimet e së përditshmes bëjnë të ditur se si kandidaturë për këtë qark të rëndësishëm do të jetë deputetja aktuale e PD-së, Albana Vokshi.

Ministri i Drejtësisë, Eduard Halimi, pritet të renditet i treti në listën e demokratëve për Durrësin.

Oerd Bylykbashi është llogaritur të jetë i katërti në listën e deputetëve për këtë qark, i cili nxjerr dhe 13 mandate deputetësh.

Po kështu, kreu i PD-së së Durrësit njëkohësisht deputeti i PD-së, Igli Cara, pritet të jetë në një vend të favorizuar.

Nga ana tjetër në listën e Durrësit për PD-në mund të përfshihet dhe emri Ferdinad Xhaferajt, por nuk dihet ende se ç’numër rendor pritet të zërë, thotë gazeta “Shqip”.

/th. m. Agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas 48 orësh negociata në një hotel privat të Korçës me homologun e tij grek Nikos Kotzias, ka ardhur reagimi i parë për mediat i ministr

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi në një takim me strukturat e partisë në njësinë 5 në Tiranë akuzoi kryeministrin Rama, por pa ia përm

Ndërsa Shoqata për Autonominë Vendore zhvillonte një mbledhje ku morën pjesë kryetarët e 45 bashkive të vendit, edhe kryeministri Edi Ram

Ndonëse ata të dy ishin figurat kryesore që e ngritën, duket se partia Libra në mbledhjen e Komisionit të Etikës, ka marrë një vendim dra

   E papritur levizja, por Ben Blushi sapo deklaroi që tërhiqet nga drejtimi i LIBRA-s.

   Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, është takuar me banorët e Vaut të Dejës ku bëri përgjegjëse qeverinë për varfërinë dhe humbjen e shpre

   Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e saj të ‘Facebook’-ut mesazhin e qytetarit dixhital, ku ky i fundit denoncon fakt

   Kryeministri Edi Rama publikoi në rrjetet sociale një video me një mësuese, e cila vuan nga tumori.

   Vetëm pak ditë pasi një mësuese nga Rrësheni u vu në qendër të vëmendjes për shqetësimin që ngrit në një nga dëgjesat e hapura të qyte

   Në zgjedhjet e 25 qershorit kreu i PD-së, Lulzim Basha la jashtë listave “armatën” e vjetër të partisë.