Magazina pa leje në krah të autostradës. Denoncon Stafa i PD: Janë njerëzit e Vangjush Dakos (video)

Postuar: 30/11/2015 - 15:08

30nëntor 2015 - Kryetari i PD-së së Durrësit denoncon një ndërtim pa leje në zonën që dikur I përkiste komunës Rrashbull, sot Bashkisë së Durrësit. Sipas Osman Stafës shumë pranë autostradës Durrës-Tiranë ka nisur ngritja e disa kapanoneve, pa asnjë kërkesë ligjore për ndërtimin e tyre. “Ndonëse ka vetëm 1 muaj e gjysmë që nisën punimet, siç e shikoni vetë, objekti është në përfundim e sipër”, u shpreh Stafa, nga terreni.

“E bëj sot këtë denoncim që kushdo duhet të jetë i njëjtë përballë ligjit, si një pushtetar, ashtu dhe një qytetar i thjeshtë. Kur për një ndërrim dritareje qytetari arrestohet dhe mbi të ushtrohet presion, konstatojmë se pas nesh po ndërtohen magazina pa fund dhe ligji nuk funksionon. Pjesëtarë të familjes Dako janë pas këtij ndërtimi”, denoncoi Osman Stafa.

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas 48 orësh negociata në një hotel privat të Korçës me homologun e tij grek Nikos Kotzias, ka ardhur reagimi i parë për mediat i ministr

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi në një takim me strukturat e partisë në njësinë 5 në Tiranë akuzoi kryeministrin Rama, por pa ia përm

Ndërsa Shoqata për Autonominë Vendore zhvillonte një mbledhje ku morën pjesë kryetarët e 45 bashkive të vendit, edhe kryeministri Edi Ram

Ndonëse ata të dy ishin figurat kryesore që e ngritën, duket se partia Libra në mbledhjen e Komisionit të Etikës, ka marrë një vendim dra

   E papritur levizja, por Ben Blushi sapo deklaroi që tërhiqet nga drejtimi i LIBRA-s.

   Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, është takuar me banorët e Vaut të Dejës ku bëri përgjegjëse qeverinë për varfërinë dhe humbjen e shpre

   Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e saj të ‘Facebook’-ut mesazhin e qytetarit dixhital, ku ky i fundit denoncon fakt

   Kryeministri Edi Rama publikoi në rrjetet sociale një video me një mësuese, e cila vuan nga tumori.

   Vetëm pak ditë pasi një mësuese nga Rrësheni u vu në qendër të vëmendjes për shqetësimin që ngrit në një nga dëgjesat e hapura të qyte

   Në zgjedhjet e 25 qershorit kreu i PD-së, Lulzim Basha la jashtë listave “armatën” e vjetër të partisë.