Magazina pa leje në krah të autostradës. Denoncon Stafa i PD: Janë njerëzit e Vangjush Dakos (video)

Postuar: 30/11/2015 - 15:08

30nëntor 2015 - Kryetari i PD-së së Durrësit denoncon një ndërtim pa leje në zonën që dikur I përkiste komunës Rrashbull, sot Bashkisë së Durrësit. Sipas Osman Stafës shumë pranë autostradës Durrës-Tiranë ka nisur ngritja e disa kapanoneve, pa asnjë kërkesë ligjore për ndërtimin e tyre. “Ndonëse ka vetëm 1 muaj e gjysmë që nisën punimet, siç e shikoni vetë, objekti është në përfundim e sipër”, u shpreh Stafa, nga terreni.

“E bëj sot këtë denoncim që kushdo duhet të jetë i njëjtë përballë ligjit, si një pushtetar, ashtu dhe një qytetar i thjeshtë. Kur për një ndërrim dritareje qytetari arrestohet dhe mbi të ushtrohet presion, konstatojmë se pas nesh po ndërtohen magazina pa fund dhe ligji nuk funksionon. Pjesëtarë të familjes Dako janë pas këtij ndërtimi”, denoncoi Osman Stafa.

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nënkryetari i grupit parlamentar të PD-së, Gent Strazimiri, reagoi ndaj deklaratave të Edi Ramës, në mbrojtje të Ardian Dvoranit dhe para

“Me urdhrin për masat paraprake të mbrojtjes së menjëherëshme, një element i përfshirë për herë të parë në ligjin për masat ndaj dhunës n

Pas mbledhjes së grupit, Lulzim Basha doli në një deklaratë për mediat, ku foli për ligjin e magjistraturës, duke u shprehur se mazhoranc

 Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja deklaron "nuk ka kthim prapa"  dhe "dialog me kushte për të zhbërë Vetingun harrojeni".

Kuvendi është mbledhur sot në seancën plenare të fundit për këtë sesion parlamentar.

Në sallën e Kuvendit zhvillohet edhe seanca e fundit e këtij sesioni parlamentar, ku në rend dite është edhe votimi për ndryshimet në lig

Ende pa nisur normalisht seanca e Kuvendit, e cila është e fundit për këtë sesion, LSI ka kërkuar ndërprerjen e saj.

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD, Edmond Spaho sqaron në një letër drejtuar Kryetarit të Kuvendit arsyet përse PD e konsideron farsë d

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur gjithnjë për pasionin e tij për notin por edhe për ecjen, ndërsa shpeshherë ka thyer edhe rekordet

   Në një deklaratë për media, zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa, ka deklaruar se “Bashkia e Tiranës shpall fituese të tenderit fiktiv 10