Maliqi: Vendi në dorën e krimit, shqiptarët t’i venë shkelmin sundimit të Ramës

15/09/2020 - 20:46

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur me gjendjen e sigurisë në vend, pas atentatit në qendër të Tiranës që iu bë një shtetasi, makina e të cilit shpërtheu në lëvizje.

Maliqi shkruan se ndërsa Ramziu udhëton me jahte e chartera, Lleshaj në bishën BMV, krimi i zë vendin qeverisë në zemër të kryeqytetit.

Sipas Maliqit, Kryeministri i marrë fund ka shkuar në Greqi të falë detin, ndërsa Shqipërinë po e merr lumi.

“Vendi u trondit sot nga 3 vrasje e atentate brenda 12 orëve. Dita nisi me ekzekutimin mafioz në Rrogozhinë, pasdreke goditi krimi makabër në Bathore, pak km nga Tirana dhe pasditja u mbyll me atentat me tritol në zemër të kryeqytetit.

Gjatë shperthimit, u plagos edhe një kalimtar i rastit, shtetas italian, dhe i vjen inat Ramziut kur të huajt kanë frike të vijnë në Shqipëri.

Pamjet nga shpërthimi i makinës në ecje te ‘Vasil Shanto’, i ngjanin Kabulit, ndërsa zhurma e shpërthimit zgjoi te madh e të vogel nga shtëpitë aty pranë.

Këtu nuk ka me rend e siguri, vendi është kthyer në Siri. Atentati në mes të Tiranes, seria e radhës e serialit të ekzekutimeve mes bandave që i kane rrënjet deri në vetë strukturat e Policise së Shtetit, dhe kjo e fundit thjesht bën statistikat dhe nuk ka këllqe të sillet siç ia imponon uniforma.

Çfare po ndodh në këtë vend?! Ministri i Brendshem e ka mendjen dhe sa muaj do jete në qeveri, apo ku ta bëjë xhiron e radhës me ‘bishen’ 150 mijë euroshe.

Duke e ditur humbjen e madhe që i pret, kjo qeveri e marrë fund e ka lëshuar vendin në dorë të krimit e korrupsionit.

Nuk ka kohë për të përtypur arrogancën e Ramës e Gjiknurit në Këshillin Politik, shqiptarët duhet ti vënë shkelmin njëherë e mirë këtij sundimi që i ka vjedhur edhe sigurinë e jetës në shtëpinë e vet”, shkruan Maliqi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kuvendi i Shqipërisë njofton se ka kanë mbetur disa kandidatë që garojnë për disa vakante në KQZ dhe në Komisione të tjera.

Rudina Hajdari foli për vrasjen e babait të saj, Azem Hajdari, ku tha se e di kush ishin personat që tërhoqën këmbëzën dhe qëlluan mbi të

Ka përfunduar procesi i votimeve në degën e PD-së në Berat për përzgjedhjen e kandidatëve për zgjedhjet e ardhshme.

Partia Popullore Europiane ka dalë me një deklaratë në lidhje me zhvillimet e fundit politike në Shqipëri, pas diskutimeve në Asamblenë P

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, iu drejtohet me një mesazh të fortë politikanëve shqiptarë, duke iu thënë se mar

Ndryshimet e Kodit Zgjedhor nuk do të votohen këtë javë edhe pse 1 tetori ishte vendosur si afati i fundit për miratimin e tyre.

Presidenti Ilir Meta shkruan në një postim në rrjete sociale se qyteti i Durrësit “është sot i mbërthyer nën darën e abuzimeve bashki

Pas pezullimit nga detyra të zëvendësdrejtorit të Operacionit Forca e Ligjit, Artan Shkëmbi, ka reaguar Partia Demokratike.

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24 sqaroi propozimin që op

Ambasada e SHBA-së u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që duan të bëhen pjesë e BKH-së që të aplikojnë,  një ditë para mbylljes së apl