Malltezi i përgjigjet Ballës: Ftoj SPAK të hetojë investimin e parave private!

14/02/2020 - 16:34

Kreu i Departamentit të Mjedisit në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi ka reaguar pas akuzave të Sekretarit të Përgjithshëm të PS-së, Taulant Balla se me 35 mijë lekë po merr 1/3 e kompleksi ndërtimi me vlerë 20 milion euro.

Malltezi shkruan në Facebook se fton SPAK që ta hetojë investimin e parave private në tokën private. 

“Ftoj SPAK te hetoje investimin e parave private ne toke private se me hetimin e 15 milion euro para publike për tualetin aha…”, shkruan në postimin e tij Malltezi.

Ndërkohë që në koment më tej shkruan: “Modeli i tualetit nuk eshte te investosh para private ne pronen tende, por te perlash tendera dhe te ndash fitimet dhe udhetime charter me trafikante droge, ndaj i duken demode te tjerat”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i Republikës Ilir Meta, ngre alarmin për rënien e blegtorisë, si një nga sektorët më të rëndësishëm të bujqësisë shqiptare.

Një ditë pasi u bë publike padia ndaj kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi nga Këshilli Bashkiak në Shkodër për zëvendësimin dhe emë

Kreu i PD-së për Durrësin, Ferdinand Xhaferraj, doli sot përpara medieve për të denoncuar sipas tij, një tjetër skandal me abuzimet e fon

Demokratët e Qarkut të Gjirokastrës do të votojnë të dielën për kandidatët e propozuar nga anëtarësia, të cilët kanë kaluar filtrin parap

Evis Kushi është ministrja e re e Arsimit e dekretuar pak ditë më parë në këtë detyrë nga Presidenti Ilir Meta me propozim të Kryeministr

Sipas ish-kryeministrit Sali Berisha, kryeministri Rama do të kandidonte në Durrës në zgjedhjet e 25 prillit, por më pas ka vendosur të k

Anëtarësia e PD në Tropojë ka përzgedhur 5 kandidatët e saj për fazën tjetër të procesit të përzgjedhjes.

Përfundon procesi i votimit për konfirmimin e kandidatëve në qarkun Kukës.

Ish-deputeti i PD-së, Edi Palokla ka reaguar pas fjalës së kryeministrit Rama nga Vlora, ku përveçse shprehu se do të garojë sërish në Vl

Kryeministri Edi Rama konfirmon se do të jetë kryesuesi i listës së PS në Vlorë edhe në zgjedhjet e 25 prillit.