Manjani: Mediat s’kanë arsye të transmetojnë debate me energji negative, mjafton Rama

02/12/2019 - 15:57

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka ironizuar kryeministrin Edi Rama pas deklaratave të tij për mediat dhe situatën nga tërmeti.

Manjani shkruan në Facebook, se është shumë dakord që mediat të mos transmetojnë shumë debate me energji negative, pasi sipas tij mjaftojnë pamjet e kryeministrit që iu bërtet qenve dhe sqarimet arrogante për njerëzit në rrugë.

POSTIMI I PLOTË

Plotësisht dakord jam! Mediat nuk kanë asnjë arsye të transmetojnë shumë debatesh me “energji negative”.

Mjafton të transmetojnë pamjet e Kryeministrit që iu bërtet qenve apo sqarimet arrogante që u bën njerëzve të mbetur në rrugë… Kjo është energji pozitive. Nuk ka debat në studio që e zëvendëson.

Ka shumë të drejtë në insistimin e Tij… Meqë ra fjala, repsekt për gjykatën që la të lirë të arrestuarën politike.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bashkia Shijak u bë sot bashkia e parë, në të cilën do të nisë zbatimi i Programit të Granteve të dëmshpërblimit të banorëve të dëmtuar

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar qeverinë e re të Kosovës dhe kryeministrin e saj, Avdulla Hoti për marrjen e mandat

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka akuzuar kryeministrin Rama se subvencionet e AZHBR-së për fermerët i ka shpërndarë në mënyrë

Kryeministri Rama ka uruar qeverinë e re të Kosovës. Kreu i qeverisë shprehu besimin se pas një periudhe jo të lehtë përpëlitjesh në proc

Partia Demokratike ka kërkuar shkarkimin e Ministres së Arsimit, Besa Shahini.

Qeveria ka miratuar sot katër vendime për procesin e rindërtimit pas dëmtimeve që shkaktoi tërmeti i 26 nëntorit, në rikonstruksione bane

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku përmes një statusi në Facebook thotë se kryeministri Rama po bëhet gati të kapë një tjetër instituci

Qeveria ka miratuar sot katër vendime për procesin e rindërtimit pas dëmtimeve që shkaktoi tërmeti i 26 nëntorit, në rikonstruksione bane

Mbledhja e Këshillit Politik e zhvilluar në rezidencën e ambasadores së SHBA-ve, Yuri Kim është ndërprerë për disa orë për të rifilluar s

Megjithëse kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi i kishte kërkuar pëlqimin Presidentit Meta për ligjin e Eurobondit, ky i fundit është shprehu