Marrëveshje me Ramën? PD: Kurrë! S’dolëm nga parlamenti për të rritur pazarin!

06/07/2019 - 15:28

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka deklaruar sot prerë se nuk do të ketë kurrë një marreveshje me kryeministrin Edi Rama. 

Shehaj shkruan në Facebook se, demokratët nuk dolën nga parlamenti për të rritur pazarin, as për të marrë pushtetin në tavolinë, por sepse duan zgjedhje të lira dhe të ndershme. 

POSTIM I PLOTË

S’do të ketë kurrë marrëveshje me Edi Ramën. Nuk dolëm nga parlamenti për të rritur pazarin, as për të marrë pushtetin në tavolinë, por sepse duam zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Me Edi Ramën në qeveri dhe po nuk u ndëshkuan ministrat e korruptuar si Ahmetaj, nuk mund të ketë zgjedhje të lira.

Kthesa e vërtetë në Shqipëri mund të ndodhë vetëm nëse hetohet kryeministri, dhe nëse Rama dënohet, do jetë një leksion për të gjithë politikanët e ardhshëm.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Deputeti demokrat, Lefter Maliqi e ka cilësuar lajm të mirë për shqiptarët faktin që as Gjykata e Durrësit dhe as e Tiranës nuk legjitimu

Pas Durrësit, edhe Gjykata e Tiranës nuk i ka dhënë mandatin kandidatit të PS në Vorë, Agim Kajmaku.

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur mesazhit të Presidentit Ilir Meta, i cili tha sot se më 13 tetor të zhvillohen zgjedhjet vendore

Kryeopozitari Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Durrësit për të mos njohur zgjedhjet lokale të 30 qershorit në këtë bas

Deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti dhe disa nga deputetët e opozitës së re do të zhvillojnë nesër një interpelancë me ministren

As ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri nuk ka mundur t'i rezistojë efektit që po përdorin të gjithë njerëzit, se si do të duken kur t

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vendosur t’i propozojë Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, si kandidat për postin e kryetarit të

Pas nismës së Partisë Socialiste për shkarkimin e Arben Malajt si anëtar të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë, për shkelje të

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar pas apelit të Presidentit Meta për dialog mes palëve në mënyrë

Pasi ka marrë detyrën, Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë shqiptarët.