Materialet zgjedhore mbërrijnë në KZAZ Devoll me ushtri e polici

26/06/2019 - 11:50

Në KZAZ-në e Devollit kanë mbërritur nën masa të rrepta sigurie materialet zgjedhore, shoqëruar nga mjete të ushtrisë dhe forcave të policisë.

Deri më tani, nuk raportohen incidente gjatë marrjes në dorëzim të materialeve zgjedhore, edhe pse Bashkia e Devollit i kërkoi KQZ-së të zhvendosë KZAZ nga ambientet e Qendrës Kulturore të Fëmijëve, shoqëruar madje edhe me protesta nga mbështetësit e opozitës.

Procesi zgjedhor është shoqëruar deri më tani me protesta, tensione dhe përplasje, ku mbështetësit e opozitës kanë kërkuar të lirohen ambientet e KZAZ-ve, në mënyrë që të mos zhvillohen zgjedhjet, pas dekretit të Presidentit Ilir Meta për anulimin e datës së zgjedhjeve. Për këtë arsye, materialet zgjedhore kanë nisur të shpërndahen nëpër bashki me ushtri dhe polici.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Erisa Zyka nga Brukseli: Dhe një gjë të vogël sa për humor.

U shkarkua me anë të një vendimi politik, siç e cilësoi ai vetë, dhe sot lëshon një kunj ndaj kryesisë së Këshillit Bashkiak Durrës.

Reformën Zgjedhore, Partia Demokratike e vlerëson si vendimtare dhe të vetmen rrugë për të dalë nga kriza politike.

Me 79 vota pro, 20 kundër dhe 3 vota abstenim, Parlamenti ka miratuar projektligjin e buxhetit faktik të vitit 2018.

Aktivistja e shoqërisë civile, Sevim Arbana ka deklaruar disa kohë më parë në emisionin “A show të gazetarit” Adi Krasta se kryeministri

Ish-deputetja demokrate Oriola Pampuri tha se 19.2% e familjeve shqiptare ushqehen me lista dhe se një në tre familje janë në pamundësi p