“Mban varëse 10 mijë euro”, Balluku i përgjigjet Berishës: Ja sa e kam blerë

22/10/2020 - 22:22

Ish-kryeministri Sali Berisha publikoi një foto ku shihej ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku me një varëse të shtrenjtë.

Sipas Berishës, varësja që kushton 10 mijë euro, është dhuratë nga kompania Terna.

Kjo kompani do të marrë me koncesion rrugën Milot-Fier.

Balluku teksa ka folur për pasurinë e saj, u shpreh se nuk është “e pasur”.

Ajo tha se varësen e ka blerë 10 dollarë.

“Kam përshtypjen që kjo nuk ka të bëjë me ministren e pasi e thënë kështu Ilva, ngjan pak keq dhe nuk na duan këto me “më të pasur, më…” se tani kanë marrë dhe varëset që i blejmë 10 dollarë dhe na i kanë bërë 10 mijë euro. Kështu që ministrja nuk është e pasur dhe as do të jetë ndonjëherë”, tha ajo për Euro News.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, ka zhvilluar sot një takim me kontigjentin shqiptar që shërben në Herat dhe Kabul, të cilët kanë qenë

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka nisur në qarkun e Durrësit një tjetër investim, i cili ka në fokus përmirësimin e cilë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka sjellë në vëmendje një raport të Eurostat që e rendit Shqipërinë të 6-tën në botë për emi

Partia Demokratike ka akuzuar qeverinë se ka mashtruar qytetarët.

Ish-deputetja demokrate dhe ish-ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu ka zhvilluar një "intervistë" me ndjekësit e saj në Instagram.

Partia Demokratike ka zyrtarizuar ditën e sotme drejtuesin politik në qarkun e Beratit dhe Dibrës për zgjedhjet e 25 prillit.

Thuajse tre muaj nga dita e zgjedhjeve, kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, ambasadori Vincenzo Del Monaco, organizoi sot një ta

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në kantierin e ndërtimit në Vorë ku ka parë nga afër punën e deritanishme.

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, ka patur një takim online me kryekomisionerin shtetëror të zgjedhjeve, Ilirjan Celibashki kët

Bashkia e Durrësit ka reaguar lidhur me denoncimin që bëri një ditë më parë Ferdinand Xhaferraj, për pallatin e dëmtuar të disa banorëve