Mbledhja e Këshillit Politik/ Hajdari: PS të reflektojë mbi këto propozime të fëlliqura

18/09/2020 - 13:35

Deputetja Rudina Hajdari është shprehur e revoltuar ndërsa tha para mediave se nuk i pranon propozimet e PS-së të paraqitura sot nëpërmjet një drafti.

Në një dalje për mediat pas bojkotimit që Opozita e Bashkuar i bëri tryezës së Këshillit Politik, përfaqësuesja e opozitës parlamentare i bëri thirrje mazhorancës që të reflektojë mbi këtë propozim të fëlliqur sipas saj që i mban listat e mbyllura.

"Propozimi i PS i papranueshëm duhet të kuptohet që të mos hapë listat, thanë se kanë merak për përzgjedhjen e grave. Duhet të ketë një kandidat preferencial. Unë i bëj thirrje PS që po bën një hap mbrapa, nuk është kjo lista e hapur, sepse lënë jashtë garën. Është një truk për të mbajtur listat e mbyllura. I kërkoj që të reflektojë mbi këtë propozim që i mban listat e mbyllura. Është një gjë që duhet ta çojmë deri në fund. Do të luftoj deri në fund për listat e hapura. Boll me kryetarë që vënë në renditje ato kandidatë që i mbajnë si pëllumba e si dele. Ata po përpiqen që t’i mbajeni, por PS të reflektojë  me këtë propozim të fëlliqur. Kam parë sot që ai draft cenon këtë parim për t’i dhënë shqiptarëve atë që duam, për t’i dhënë shqiptarëve listat e hapura", tha Hajdari.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-deputeti Ervin Salianji ka reaguar përmes një publikimi në Facebook, lidhur me vendimin e Komisionit të Vlerësimit në PD, për  mos e

Presidenca i është përgjigjur kryeministrit Rama lidhur me çështjen e nënshtetësisë së futbollistit afrikan Winnful Essua Joseph Cobbina.

Vijojnë retorikat e tensionuara mes Presidentit dhe Kryeministrit.

Deputeti Lefter Koka ka publikuar një foto në rrjete sociale, ku shfaqet së bashku me ish-kryeministrin Fatos Nano. 

Partia Demokratike zbardh listin e kandidatëve të mundshëm që deputetë që u vlerësuan pozitivisht nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatë

Ish-deputeti dhe ish-ministri i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar ne Facebook pas lajmeve të publikuara në media lidhur me një

Opozita e bashkuar me anë të një deklarate të mbajtur sot nga Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka përshënde

Një ditë pasi Komisioni i vlerësimit të Kandidatëve pranë PD-së përmbylli procesin për përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë në zgjedhj

Ish-deputeti Eduard Ndocaj, që u shoqërua sot në polici gjatë aktivitetit të përurimit të shtëpisë së Gjergj Fishtës, është liruar.

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka inspektuar sot nga afër njësinë 3, zonë në të cilën janë kryer punime në 38 rrugë si Rr.