Mbledhja e parë e kabinetit "Rama" për 2014

08/01/2014 - 13:24

8 janar 2014 - Kryeministri Edi Rama zhvillon sot mbledhjen e parë zyrtare për këtë vit me kabinetin e tij qeveritar. Mbledhja e Këshillit të Ministrave zhvillohet disa ditë pasi kryeministri Rama zhvilloi një mbledhje informale me ministrat e kabinetit të tij në Radhimë të Vlorës.  

Në mbledhjen e sotme pritet të shqyrtohen prioritetet e qeverisë për këtë vit si dhe të merren një sërë vendimesh të rëndësishme. Ndërkohë që ditën e shtunë kabineti “Rama” do të zhvillojë një mbledhje të përbashkët me qeverinë e Kosovës e kryesuar nga kryeministri Hashim Thaçi.   

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit është duke zhvilluar një dëgjesë me përfaqësues të Partisë Demokratike.

Deputetja Rudina Hajdari ka folur për Zërin e Amerikës për situatën në vend dhe zhvillimet e fundit.

Zbardhet kallëzimi i Partisë Demokratike për 30 qershorin me anë të të cilit, PD i kërkon prokurorisë të hetojë krimet elektorale.  Mësoh

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma tha sot gjate nje deklarate per shtyp se kryeministri “Edi Rama refuzoi fondet nga BE për

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar për thirrjen në Hagë të Ramush Haradinajt.

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj.

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka vlerësuar dorëheqjen e Ramush Haradinajt si aktin e një njeriu që vë Atdheun mbi gjithçka.

"As është parë e as dëgjuar deri më sot, kjo që ndodhi në Gjykatën e Durrësit!"

Pas Durrësit, Partia Socialiste i kërkon Gjykatës së Tiranës të njohë mandatin e kryetarit të bashkisë së Vorës, dalë nga 30 qershori, Ag