Mblidhet Asambleja e PS Durrës, prezantohet kandidatja Sako dhe kandidatët për Këshillin Bashkiak (FOTO)

15/05/2019 - 18:39

Asambleja e zgjeruar e PS Durrës ka mbajtur punimet e saj pasdite e sotme, në orën 17.00. Ashtu siç ishte paralajmëruar, në takim u prezantua zyrtarisht kandidatja për kryebashkiake Valbona Sako si dhe kandidatët e PS-së për këshilltarë bashkiakë të Durrësit.

Në fjalën e mbajtur në asamble, koordinatori i qarkut Durrës dhe njëkohësisht kryebashkiaku aktual Vangjush Dako theksoi se ndërsa fushata elektorale është në prag të gjitha strukturat e PS do të angazhohen maksimalisht për të arritur një tjetër fitore, jo vetëm në qytetin e Durrësit, por edhe në dy bashkitë e tjera të qarkut. Dako nënvizoi se me përzgjedhjen e kandidates Valbona Sako garantohet vijimësia e projekteve për zhvillimin e Durrësit.

Ndërkohë, kandidatja Sako në fjalën e saj mbajtur në Asamble para së gjithash falenderoi Partinë Socialiste, drejtuesit dhe anëtarësinë e saj që besuan tek ajo dhe e propozuan për të qenë kryebashkiakja e ardhshme e qytetit të Durrësit. Njëkohësisht, kandidatja Sako bëri para strukturave të PS-së një prezantim të shkurtër për veten, karrierën dhe premtoi se do të punojë për të çuar përpara projektet për zhvillimin e qytetit ku ka lindur dhe është rritur.

Pas prezantimit zyrtar të kandidates për kryetare dhe kandidatëve për Këshillin Bashkiak, PS-ja e Durrësit pritet të "ndezë motorët" e fushatës elektorale.

M.B.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në një deklaratë për mediat, kreu i opozitës, Lulzim Basha ritheksoi edhe njëherë nga Berati se qytetarët treguan në 30 qershor “nevojën

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me strukturat e partisë që drejton në Durrës.

Kryedemokrati Lulzim Basha ka qenë sot në Urën Vajgurore dhe Kuçovë, ku është takuar me strukturat e PD.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të zhvillojë një takim me strukturat e partisë.

Ndërsa socialistët kanë marrë 60 bashku nga 61 gjithsej, duket se meraku i kryeministrit Edi Rama mbeten bashkitë e drejtuara deri tani n

Socialistët kanë nisur procedurat për shkarkimin e anëtarit të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë Arben Malaj për shkak të “shk

Përmes një deklarate zyrtare, ministrja e Financave, Anila Denaj ka reaguar pas debatit të krijuar për dhënien me koncension të shërbimit

Në një postim të gjatë në Facebook, Presidenti Ilir Meta, ka vijuar me akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama për kapjen e reformës në drejtë

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka reaguar rreth kërkesës së Partisë Socialiste për shkarkimin e Arben Malajt nga Këshill

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi zhvilloi një takim në Sarandë me Task Forcën për mbarëvajtjen e sezonit turistik ng