Mbyllet "Havana" e famshme në Dhërmi! Rama: Si ka mundësi të bësh një investim të tillë e të mos lëshosh kupon

09/08/2019 - 10:59

Mbyllet "Havana" e famshme në Dhërmi në kuadër të aksionit antiinformalitet.

Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri Edi Rama, i cili shpjegon se diskoja nuk lëshonte kupon tatimor. Kreu i qeverisë deklaron se askush nuk mund të jetë mbi ligjin.

"Keqardhje vërtetë për Havanën e famshme të pushimeve joniane.

Hajde merre vesh, si ka mundësi (!), që të bësh një investim të tillë dhe të mos respektosh ligjin, duke mos lëshuar kuponin dhe duke e paguar shkeljen si frëngu pulën. Por mesa duket sa më i madh biznesi, aq më e madhe vështirësia për ta futur në kokë mesazhin Stop Informalitetit.

Askush s’është mbi ligjin dhe çdokush do goditet me zero tolerancë nëse mban për vete, pjesën e xhiros që i takon konsumatorit dhe shtetit", shkruan Rama.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka reaguar për tragjedinë e ndodhur në minierën e Selishtës, në Dibër, ku humbën jetën dy minatorë dhe

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet disa postimeve në rrjetet sociale u ka bërë thirrje grevisteve të Ballshit që të lenë grevën dhe menjëher

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka reaguar pas tragjedisë së ndodhur në minierën e Selishtës, në Dibër, ku humbën jetën dy minatorë d

Seanca plenare e kësaj të enjteje është shoqëruar me debate të ashpra mes deputetit Myslim Murrizi dhe ministrit të Brendshëm, Sandër Lle

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në fjalën e saj në Kuvend, foli për një skenar të mundshëm në rast mbingarkese të sistemit sh

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj ka deklaruar se brenda 31 dhjetorit do të jenë gati 600 banesa individuale në Shijak dhe në Tiranë.

Deputeti opozitar Kujtim Gjuzi nuk e ka pritur mirë mungesën e ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ditën e sotme

Pavarësisht thirrjeve të ndërkombëtarëve dhe apelit të presidentit Ilir Meta për të mos i votuar ndryshimet kushtetuese pa ardhur opinion

Teksa ditën e premte do të mblidhet Këshilli Bashkiak Durrës, ku në një nga pikat e rendit të ditës pritet të miratohet dhe rritja e tari

Më shumë se 100 gra dhe vajza i janë bashkuar Partisë Socialiste të Durrësit gjatë një aktiviteti të zhvilluar në kuadër të nismës #Edhe1