"Merr të dashurin dhe ik në Durrës", Banori-Ramës: Po ku je more çuni i lagjes

22/09/2019 - 19:14

Pas Durrësit, kryeministri Edi Rama është kthyer në Tiranë. Ai vizitoi pasdite disa familje në një pallat te njësia Administrative nr.7, për t'i bindur të largohen përkohësisht, në funksion të rindërtimit të çatisë së rrënuar nga lëkundjet sizmike. "Shtëpia lëvizi si të ishte lodër", tha Donika, një prej banorëve me origjinë nga Korça.

"Ne kemi pasur me frikë këto godinat, por kanë rezistuar goxha mirë, pjesa e sipërme duhet të riparohet. Merre edhe të dashurin që e ke në gjumë tani, shkoni te Kavaleshenca dhe shkoni bëni një pushim të detyruar.

Atje i keni të gjitha, edhe koha është e mirë dhe bën ca shëtitje buzë detit. Ku na dole edhe ti korçare, ato janë për ballo, teatro, kinema, libra, gjuhën shqipe dhe kultivimin e shitjes, por edhe kaq shumë trime nuk e dinim" theksoi kryeministri.

Gjatë vizitës nuk munguan edhe batutat. "Po ku je more çuni i lagjes, jam çuni i Nailes dhe jo Bashkimi", i tha një banor kryeministrit, ndërsa Rama iu përgjigj "Kur njoh Nailen të njoh edhe ty, duhet të ikësh ca kohë në Durrës".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla mori pjesë në seminarin e organizuar nga OSBE/ODIHR “Drejt parlamentev

Alexander Soros, djali i filantropisit të njohur, themeluesit të Fondacionit për Shoqërinë e Hapur George Soros e shikon racizmin si shka

Në vizitën e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryebashkiaku Erion Veliaj është takuar edhe me një mik të veçantë të vendit tonë, i

Greqia mbështet perspektivën evropiane të vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Ish-deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj ka bërë fajtorë të drejtpërdrejtë kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e

Teksa Kuvendi miratoi me 77 vota pro ligjin për krijimin e korporatës së investimeve ekspertët ngrenë pikpyetje për mënyrën e funksionimi

Për ish-deputetin e PD, Gent Strazimiri ajo që ndodhi në Këshillin Evropian është një bllokim që Evropa i bëri qeverisë dhe Ramës, por jo

Rritja e numrit të turistëve italianë në Shqipëri, ka sjellë në Tiranë rreth 60 tur operatorë dhe përfaqësues agjencish të rajonit të Pul

Sekretari për Marrëdhëniet Ndërkombëtare në Partinë Demokratike, Arben Kashahu është shprehur se nuk është faji i Europës për moshapjen e

"Teksa këtu rreken ende të gjejnë fajtorin diku tjetër, e të mos mbajnë përgjegjësi për asgjë, kryeministri i Maqedonisë së Veriut ka