Mesazhe të koduara për Ramën? Tahiri reagon sërish: Nuk do ndalem!

19/04/2018 - 13:40

Pas deklaratës për gazetarët se nuk do të kishte bir nëne apo kurve që do ta pengonte, ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka reaguar sërish këtë të enjte, përmes një postimi në Facebook.

Tahiri shkruan se prononcimi i tij i mëhershëm jashtë sallës së Kuvendit nuk ishte mesazh i koduar dhe nëse do ta kishte një të tillë do ta bënte drejtpërdrejt.

STATUSI I PLOTË

Kur gjyqin moral ta ben djalli...keshtu quhet ajo qe degjoj cdo dite nga goja e kujt ka qeverisur 25 vjet duke vrare e duke vjedhur per pushtet.
Pas thuajse 6 muajsh, shkova ne Parlament. 
Kush e ka marre heshtjen time per dorezim, eshte gabuar. Eshte vetem respekt per drejtesine.
Kete rruge do ndjek me durim.
Ndersa me kete historine e mesazheve te koduara qe leshokam une, bjerini shkurt. As me duhet ti coj mesazh njeriu. Dhe po te kem, jam nga ata qe i ben drejteperdrejte.
Me intereson vetem e verteta dhe drejtesia, askush e asgje tjeter.
E nuk do ndalem!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në sallën e Kuvendit ka folur sot kryeministri Edi Rama për protestën e studentëve.

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, kanë thyer bojkotin duke dërguar përfaqësuesit e tyre sot në Kuvend.

Ndërkohë që disa studentë zgjodhën të kalonin natën poshtë Kryeministrisë, kreu i qeverisë, Edi Rama ka shpërndarë një video nga Fakultet

Në një kohë që studentët protestojnë para godinës së Kryeministrisë, kreu i qeverisë Edi Rama nuk i është ndarë në asnjë moment rrjeteve

Studentët vijojnë të jenë të palëkundur në qëllimin e tyre për plotësimin e 8 kërkesave dhe një grup prejt tyre vazhdojnë të protestojnë

Qeveria ka miratuar një vendim për rinovimin e konvikteve për kampusin Universitar të Tiranës.

Për kryeministrin Edi Rama, e sotmja ishte sërish një ditë e humbur për studentët që protestojnë dhe nuk pranojnë të dialogojnë me të.

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi akuzon kryeministrin Edi Rama se është shkaktar  kryesor i situatës që ndodhemi sot duk

Brenda pak ditëve paralelisht me rezistencën e palëkundur të studentëve, Edi Rama, po lëshon me shpejtësi çdo gjë të mundshme që do t'i k