Mesazhi i Metës para takimit me Ramën

15/04/2017 - 10:24

Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama dhe lideri i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta janë ulur në një tryezë, ku do të vendoset mbi fatet e koalicionit për 4 vjeçarin e ardhshëm.

Ishte kreu i Kuvendit Meta ai që mbërriti i pari në Hotel “Tirana”, së bashku me ministren Klajda Gjosha.

Pjesë e këtij takimi do jetë edhe ministri i Drejtësisë Petrit Vasili, por dhe kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Luan Rama.

Nga ana e socialistëve pjesë së bashku me kryeministrin Rama është edhe kreu i grupit parlamentar të PS-së, Gramoz Ruçi dhe shefi i departamentit në kryeministri Engjëll Agaçi.

Në një prononcim të shkurtër për mediat kreu i Kuvendit bëri publike kontratën e vjetër të firmosur 4 vite më parë mes PS dhe LSI, ndërsa theksoi se gjithçka duhet të nisë nga një pikë: Zgjedhje të lira dhe të ndershme.

“Kjo është marrëveshja e vjetër e cila është ende në fuqi që ka një problem të vogël, por duket se kjo duhet zgjidhur pasi ka fjalët: Zgjedhje të lira dhe të ndershme".

Meta – Idrizi: Takim normal mes kolegësh që bashkëpunojmë në të gjitha planet

Emri i presidentit: Vetëm Konsensus

Takim me Bashën: Me kënaqësinë më të madhe.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dega e PD-së në Durrës ka publikuar në faqen zyrtare në Facebook një kolazh me foto nga protesta e pasdites së djeshme.

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Kukës në kuadër të fushatës për zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

Një foto nga takimi elektoral në Durrës, ku shfaqet koordinatori Vangjush Dako ndërsa shtrëngon duart me kandidatët për kryetar bashkie n

Kryeministri Edi Rama gjatë fushatës elektorale ka prezantuar në Tropojë kandidatin e PS, Rexh Byberi.

Një ditë pas protestës së opozitës që i parapriu dhe shoqëroi takimin elektoral të Edi Ramës në Durrës, nënkryetari i degës lokale Arlind

Kryeministri Edi Rama ka paditur gazetarin gjerman Peter Tiede, pas publikimit të përgjimeve në të përditshmen gjermane "Bild".

Valbona Sako, kandidatja socialiste për bashkinë e Durrësit ka falenderuar pjesëmarrësit për mbështetjen e treguar gjatë takimit të djesh

Bashkitë që janë nën drejtimin e opozitës kanë vënë në dijeni Komisionin Qendror të Zgjedhjeve se asnjë vendim i paligjshëm i këtij Komis

Na ndajnë edhe pak ditë nga 30 qershori, dita e zgjedhjeve, për të cilën kryeministri Edi Rama ka deklaruar disa herë se nuk do lëvizë pa

Ish-kryeminstri Sali Berisha ka publikuar një foto ku shfaqet famuri kombëtar i hedhur në tokë pas mitingut të një ditë më parë të kryemi