Meta dekreton Arben Ahmetajn ministër Shteti për Rindërtim

13/12/2019 - 15:40

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ministrin e Shtetit për Rindërtim, Arben Ahmetaj. Ky i fundit  u propozua sot nga kryeministri Edi Rama si minstër Shteti për Rindërtim, ndërkohë që Presidenca konfirmoi vullnetin pro dekretit, përmes zëdhënësit Tedi Blushi.

Ditën e sotme kreu i qeverisë i ka propozuar presidentit Ilir Meta që të emërohet si ministër i Shtetit për Rindërtim, Arben Ahmetajt, ish-ministri i Financave. I menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i Presidencës, e cila është shprehur pro këtij propozimi të kryeministrit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka reaguar pas publikimit të videos, ku kryebashkikaku i PS-së në Bulqizë

Presidenti Ilir Meta ka takuar homologun bullgar Rumen Radev ku bën me dije se ky i fundit do të vizitojë Tiranën javët e ardhshme.

Në një takim në Berat, Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi tha para demokratëve se reforma territoriale është një dështim, ndër

Erion Veliaj, mund të konsiderohet pa frikë kryebashkiaku fluturues.

Jo pak kujt i ka ngelur në mendje motoja “KÇK” e thënë nga kryeministri Edi Rama në parlament dhe e shpjeguar disa herë.

Biznesmeni spanjoll Eugenio Galdon, do të kthehet sërish në Shqipëri, pavarësisht se gjatë verës teksa ishte me familjen, u sulmua nga Mi

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur zgjedhjen e Presidentes së re në Greqi, Katerina Sakellaropoulou.

Pasi ish-deputeti i PD-së, Ervin Salianji zbuloi emrin e kryebashkiakut që konsumon kokainë, ka reaguar kryetari i Bashkisë së Bulqizës,

Në një dalje për mediat, ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka zbuluar emrin e kryebashkiakut që përdor drogë në lokal.

Përmes një postimi në Facebook, ish-ministrja Klajda Gjosha ka reaguar lidhur me Forumin Ekonomik Botëror, i cili e ka pozicionuar Shqipë