Meta do shpërndajë Parlamentin? Balla: E dini atë përrallën "Dhelpra dhe rrushtë"?

25/02/2020 - 12:57

Kreu i Grupit të PS-së, Taulant Balla tha sot se thirrja e Presidentit për tubimin e datës 2 mars është shprehje e një konflikti të brendshëm të opozitës që po zhvillohet mes Lulzim Bashës dhe Ilir Metës për lidershipin e opozitës sipas tij.

I pyetur nga gazetarët nëse qeveria ndihet e rrezikuar në rast se kreu i shtetit shpërndan parlamentin nëse kjo kërkesë vjen nga populli, Balla ftoi të gjithë të kujtojnë dhe nëse nuk e dinë, të lexojnë përrallën e dhelprës me rrushtë.

"Ju e dini se kongresi i PS është caktuar në shtator të 2019, për shkak të tërmetit të 26 nëntorit, axhenda politike e PS pësoi ndryshim me disa javë. Kongresi i datës 29 është përcaktuar prej shumë javësh që në fund të 2019, kjo s'ka të bëjë aspak me çështjet dhe konfliktet e brendshme që kanë lindur brenda mazhorancës, mes Lulzim Bashës dhe Ilir Metës apo problemet të karakterit kush është lideri i opozitës, ne nuk hyjmë në këtë debat kjo është çështje që u takon atyre. E dini atë përrallën dhelpra dhe rrushtë? Përgjigjen e keni aty, lexojeni me shumë vëmendje dhe nuk jap asnjë koment, do hezitoja të bëja cdo koment përkundrejt një presidenti që tashmë ka humbur cdo lloj sjellje kushtetuese normale për të vijuar për të qenë president i Republikës. Problemet e lidershopit ti zgjidhi pa zhurmë brenda opozitës e ska nevojë të shqetësojë mendjet, veshët dhe zemrat e shqiptarëve."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar pas deklaratës së kryetares në detyrë të Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi ku ajo akuzoi

Kryeministri Rama ka dhënë informacion mbi pagesat që kanë përfituar të vetëpunësuarit dhe punonjësit në bizneset e vogla.

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, me anë të një deklarate për mediat ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama duke thën

Me anë të një tjetër reagimi në Facebook, kryeministri i vendit, Edi Rama ka thënë se kufiri do të vijojë i mbyllur dhe nuk mund të dalë

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratës së ambasadores amerikane Yuri Kim e cila tha se politika shqiptare duhet të jetë e u

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit që njoftoi ministria e Shëndetësisë se mjekët e familjes do të ndjekin të gjithë pacientët e k

Përmes një postimi në Facebook, Presidenti Ilir Meta thotë se po ndjek me shqetësim përhapjen e koronavirusit në Shkodër. 

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar masa të ashpra për ata që hapin lokalet pasi e cilëson si një histori që vijon dita ditës.

Në një komunikim online me qytetarët, kryeministri Edi Rama preku edhe çështjen e qytetarëve që duan të hyjnë në vend.

Nga Shkodra, Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj u ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve rezident në vendet e tjera që të mos e vizitojnë