Meta: Gati të shkoj në Venecia më 11 tetor

11/09/2019 - 17:32

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ndodhet në një konferencë për mediat në mbyllje të vizitës faktmbledhëse të delegacionit të Venecias në Tiranë.

"Patëm pushime të gjata që nuk i meritonim" u shpreh Meta në fillim të konferencës për shtyp.

Meta deklaroi se i ka dhënë një raport paraprak delegacionit të Komisionit të Venecias dhe nënvizoi: "Bashkëpunimi me Komisionin e Venecias do të jetë jashtëzakonisht i shkëlqyer dhe transparent.

Jam i hapur të shkoj në Venecia më 11 tetor. Çdo përpjekje për të sajuar një datë propagandë është për të shmangur një datë më të rëndësishme që është përpara që është 18 tetori. Ftoj të gjithë të merren me 18 tetorin." 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar një ditë pas vendimit të Këshillit Europian, i cili vendosi që Shqipërisë dhe Maqedonisë

Kryeministri italian, Giuseppe Conte tha se Italia do t’i propozojë Bashkimit Europian të hap në muajin nëntor negociatat për Shqipërinë

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar në lidhje me vendimin e djeshëm të Këshillit Europian, i cili votoi kundër hapjes së negociatave

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka reaguar në lidhje me vendimin e djeshëm të Këshillit Europian, i cili votoi kundër hapjes së nego

Ekspertja Valesa Esch shpjegon pёr DW vendimin e samitit tё BE-sё mbi negociatat me Shqipёrinё dhe Maqedoninё e Veriut.

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së Departamentit Amerikan të Shtetit, ku shprehej i zhgënjyer për vendimin e Këshillit Eu

Një reagim i ashpër vjen nga ish-deputeti i Parlamentit Europian Eduard Kukan, pasi sot Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut morën një ‘JO’ n

Shqipëria nuk mundi të marrë një vendim pozitiv për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian.

Pas “Jo”-së së Bashkimit Evropian për çeljen e negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë, kryeministri Edi Rama ka përsëritur se kjo për