Meta i hap rrugën Lleshit për t’u bërë ministër, dekreton lirimin e tij si Gjeneral Brigade

16/11/2018 - 12:45

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot nxjerrjen në lirim të oficerit me gradë madhore, Gjeneral Brigade Sandër Lleshaj, duke i hapur kështu rrugë propozimit të kryeministrit Edi Rama, emërimin e tij në krye të ministrisë së Brendshme.

DEKRET PËR NXJERRJEN NË LIRIM TË OFICERIT ME GRADË MADHORE

Në mbështetje të nenit 93, të Kushtetutës, të nenit 9, pika 3, shkronja “g”, të ligjit nr. 64/2014, “Për pushtetet dhe autoritetet e drejtimit e të komandimit të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë”, i ndryshuar, të nenit 26 pika 1, shkronja “ç”, të ligjit nr. 59/2014 “Për karrierën ushtarake në Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë”, me propozim të Ministrit të Mbrojtjes  nr. 8210/1 prot.,  datë 15.11.2018,

D e k r e t o j

Neni 1

Gjeneral Brigade Sandër Ndue Lleshaj, nxirret në lirim.

Neni 2

Ky dekret hyn në fuqi menjëherë.

Nr. i Dekretit 10955

Tiranë, më 16.11.2018

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas deklaratës së djeshme të Presidentit të Republikës, Ilir Meta se është i gatshëm të rishikonte shtyrjen e zgjedhjeve lokale në Shqipë

Kryeministri Edi Rama ka ftuar kundërshtarin e tij politik në tryezën e dialogut, por lideri i PD-së, Lulzim Basha duket se është i vendo

Nisja zyrtarisht e fushatës zgjedhore po afron dhe kandidatët e përfshirë në të kanë nisur të zhvillojnë takimet e para dhe të përcjellin

“Protesta e nesërme nuk është për të shtyrë zgjedhjet e 30 qershorit, por për të kërkuar të të drejtën e çdo shqiptari për të mos pas

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me qytetarët e Burrelit.

Pas kandidatëve të Bindjes Demokratike për Bashkinë e Kavajës e Lezhës, të tërhequr nga gara për zgjedhjet vendore, edhe kandidati i Kamz

Në një postim në Facebook, ish-deputeti Petrit Vasili ngre pyetjen se pse kryeministrja Theresa May, pas Kruz nuk e pyeti kryeministrin E

Pas akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha nga studio e emisionit "Opinion", mbrëmjen e djeshme, ka reaguar presidenti i Kosovës Hashi

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka ftuar të gjithë shqiptarët në protestën e nesërme më 25 maj në Tiranë.

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka deklaruar se 30 qershori është afat kushtetues për zgjedhjet.