Meta ktheu ligjin për teatrin, Balla: Do ta shqyrtojmë me qetësi dhe dashuri

11/10/2018 - 13:59

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pasi Presidenti Meta riktheu për të dytën herë për shqyrtim ligjin e teatrit.. Në përfundim të seancës plenare, Balla tha se do ta shqyrtojnë me seriozitet, qetësi dhe dashuri propozimin që vjen nga Presidenti.

"Presidenti e ka njoftuar pa na i sjellë ne, që do ta thotë ne do ta lexojmë menjëherë dhe sic përcakton procedura e sanksionuar qartë në kushtetutë dhe më pas për rolin që luan Kuvendi për shqyrtimin e dekretit. Do të shqyrtohet dhe do të kalojë në seancë plenare. Nuk ka ndodhur ndonjëgjë e madhe. Ne jemi seriozë në marrëdhënien me institucionin e Presidentit të Republikës dhe do ta shqyrtojmë me po aq seriozitet qetësi dhe dashuri propozimin që vjen nga Presidenti."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka reaguar pas arrestimit të ish-Drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, Arben Çuko.

Pas arrestimit të dy ish-deputetëve socialistë, Arben Çuko dhe Arben Ndoka, ka ardhur dhe reagimi i ish-ministrit të Drejtësisë, Ylli Man

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale menjëherë pas arrestimit të ish-Drejtorit të Burgjeve dhe ish-deputetit socialist, Ar

Një tjetër akuzë e rëndë për deputetin socialist Taulant Balla, që ashtu si të tjerat, mund të pasojë me një padi për shpifje në gjykatë.

Kreu i Departamentit të Mjedisit pranë Partisë Demokratike, Jamarbër Malltezi ka akuzuar bashkinë e Tiranës dhe qeverinë se po betonizojn

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka pritur në një takim, ish-ministrin e jashtëm të Italisë dhe ish-zv.presidentin e Komisionit Europian, Fr

Një shef policie nga Shqipëria është arrestuar me 1 ton hashash në Greqi, ndërkohë që lajmi është mbajtur i fshehur në Shqipëri.

Kryeministri Edi Rama tha se qytetarët kanë akses në çdo kohë për të përçuar ankesën tek platforma e lançuar on-line dhe brenda 10 ditësh

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, teksa publikon shifrat e shumës që paguhet për një litër karburant në vendin tonë, shkrua

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në Facebook, mesazhin e një qytetari dixhital, i cili denoncon një ngjarje të ndodhur në Peqin