Meta kujton Donald Lu-në: Justifikohej se e gënjente PS-ja

18/11/2019 - 22:24

Presidenti Ilir Meta ka folur në lidhje me qëndrimin e tij ndaj ambasadorëve që vijnë në Shqipëri, marrë shkas dhe nga fakti që pasditen e sotme shpalli non-grata ambasadorin e OSBE-së Bernd Brochardt. Teksa i quajti lecka të kryeministrit Edi Rama disa prej ambasadorëve, Meta kujtoi edhe Donald Lu-në.

“Ai më kërkonte falje gjithmonë. Më thoshte më fal se dija, më gënjeu Partia Socialiste,”- tha Meta.

Ndërkohë më tej, Meta bëri përgjegjës ambasadorët në lidhje me mos hapjen e negociatave për Shqipërinë.

“Negociatat nuk u hapën. Nuk hapen dhe kushtet shtohen çdo ditë, por ambasadorët shkojnë pas Ramës, e mbështesin,”- tha Presidenti në fund.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka reaguar pas përfundimit të operacionit të Policisë së Shtetit në E

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj dhe kryebashkiakja e Kurbinit kanë inspektuar lagjen e re të

Grupi i ekpertëve të ekonomisë dhe financave publike në Partinë Demokratike zhvilluan një takim “online” me misionin e FMN-së, znj.

Ambasadorja Yuri Kim ka dhënë një mesazh disa orë pasi Presidenti Ilir Meta ka rishpallur thirrjen për plotësimin e vakancës në Gjykatën

Në një përpjekje nuk dihet sa të sinqertë për të mburrur Lulzim Bashën, Ilir Meta ka prekur sot thembrën e tij të Akilit.

Miratohet me 108 vota pro, 2 kundër dhe 2 abstenim projektrezoluta “Mbi hapjen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në Bashkimin E

Marrëveshja e 5 qershorit dhe përmbushja e angazhimit nga politika për zbatimin e saj ka qenë në fokus të diskutimeve të presidentit Meta

“Gjatë këtyre 3 vjetëve, ne ia kemi dalë të modernizojmë Forcat e Armatosura për ta kthyer atë në një forcë profesionistë dhe më pranë qy

Sot u zhvillua mbledhja e fundit e nivelit të lartë e Nismës së Evropës Qendrore për vitin 2020, në të cilën mori pjesë edhe Ministri në

Presidenti Ilir Meta ka rishpallur thirrjen për plotësimin e vendit vakant në Gjykatën Kushtetuese pas mbarimit parakohe të mandatit të i