Meta letër kreut të opozitës për takim në Presidencë. Basha i përgjigjet

26/06/2019 - 22:16

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një letër edhe kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha për të zhvilluar një takim në Presidencë për të diskutuar për zgjidhjen e ngërçit politik në vend.

Ndryshe nga kryeministri Edi Rama, kreu i opozitës Lulzim Basha i ka kthyer përgjigje pozitive letrës së kreut të shtetit për takim gjatë së enjtes. Basha ka konfirmuar se do të shkojë në Presidencë rreth orës 09:00 të mëngjesit të së enjtes.

Thirrja e Presidentit vjen vetëm tre ditë përpara zhvillimit të votimeve për kryebashkiakët e ri të vendit. Partia Socialiste garon e vetme në shumicën e bashkive.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ornela Çuçi, zëvendësministrja e Turizmit dhe e Mjedisit lëshon një deklaratë që po bën xhiron e radhës.

“Viktimat e Thumanës dhe disa nga të Durrësit mund të ishin të gjallë”.

Ish-deputetja e PD-së,  Albana Vokshi ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se administratës nuk do t’i mbahet nga rroga as

Ashtu siç ka ndodhur rëndom pas fatkeqësive natyrore, kryeministri shqiptar Edi Rama ka mbledhur qeverinë e tij në një mbledhje të jashtë

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani thotë se rindërtimi pas tërmetit do të jetë karta e re elektorale e kryeministrit Edi Rama.

Shqipëria ka marrë sot stafetën e drejtimit të Organizatës së OSBE-së.

Ka nisur shqyrtimi i pr/Buxhetit i vitit 2020 në Komisionin e Integrimi Europian, ku po raporton zv.ministri i Jashtëm, Etjen Xhafaj.

Një tjetër vendim që miratoi sot qeveria ka të bëjë me ndalimin e përdorimit të fondit të veçantë për vitin buxhetor për veprimtari socia

Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj do të udhëtojnë sot drejt kryeqytetit të Sllovenisë, Bratislavës, për m

Prokurori i ri i Përgjithshëm Olsian Çela ka marrë sot detyrën në krye të akuzës shqiptare.