Meta me homologun e Azerbajxhanit: Mirënjohje për mbështetjen në procesin e gazifikimit

15/03/2019 - 10:02

Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka zhvilluar një takim me Presidentin e Azerbajxhanit, Ilham Aliyev.

Gjatë takimit, Meta i ka shprehur mirënjohjen homologut të tij, për mbështetjen që i ka dhënë projekteve TAP dhe IAP dhe për procesin e gazifikimit në Shqipëri.

"Shumë kënaqësi të takoj Presidentin e Azerbajxhanit, Ilham Aliyev. Interes i përbashkët për të intensifikuar më shumë marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit. Mirënjohës për mbështetjen e Presidentit Aliyev për projektet TAP e IAP dhe për procesin e gazifikimit të Shqipërisë. Mundësi të reja dypalëshe përpara", shkruan Meta në "Facebook".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

I ftuar në 'Zonë e Lirë', kryetari i opozitës Lulzim Basha ka folur edhe mbi procesin e hapjes në Partinë Demokratike.  

Kreu i PD, Lulzim Basha i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti mbështetje për turizmin.

Opozita parlamentare është e gatshme te negociojë 2 nga kërkesat e saj me kushtin që Partia Socialiste të votojë hapjen e listave dhe dep

Që pas heqjes së masave kufizuese në Shqipëri është rritur ndjeshëm numri i të infektuarve dhe viktimave si pasojë e koronavirusit ku dit

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, është pritur në një takim në selinë blu nga kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, të cilët b

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekoruar me gradën madhore “Gjeneral Major” për Gjeneral Brigade Bajram Rushit Begaj, me detyrë “Kom

Kryedemokrati Lulzim Basha deklaron se ndërtimet në Velipojë u shembën nga banditët e pushtetit që sipas tij shkatërruan mundin dhe djers

Nga selia blu përmes një deklarate për mediat, zyrtari i PD-së, Ervin Minarolli akuzoi qeverinë Rama se me rrugën Milot-Fier, po bën vjed

Kryeministri Edi Rama deklaroi se politika shqiptare nuk duhet të presë që një ditë presidenti i Serbisë të njohë pavarësinë e Kosovës.

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luiggi Soreca, me anë të një shënimi në rrjetet sociale, ka reaguar pas lajmit të autoritete