Meta përshëndet zgjedhjen e homologes greke: I bindur se marrëdhëniet mes dy vendeve do zhvillohen më tej

22/01/2020 - 13:01

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur zgjedhjen e Presidentes së re në Greqi, Katerina Sakellaropoulou.

Në postimin e tij në Facebook, Meta shkruan se mbetet i bindur se marrëdhëniet shumë të mira dhe tradicionale mes dy vendeve do të zhvillohen edhe më tej në dobi të interesave dhe qëllimeve tona të përbashkëta.

POSTIMI I METËS

Përshëndes zgjedhjen historike të Presidentes së re të Republikës Helenike dhe i uroj asaj shumë suksese në këtë post shumë të rëndësishëm.

Mbetem i bindur se marrëdhëniet shumë të mira dhe tradicionale mes dy vendeve edhe dy popujve tanë do të zhvillohen edhe më tej në dobi të interesave dhe qëllimeve tona të përbashkëta, ku kontributi i Presidentes së Zgjedhur të Republikës Helenike, Znj. Katerina Sakellaropoulou, është i një rëndësie të veçantë

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Krzeministri Edi Rama ishte i pranishëm në Londër, në samitin e BERZH-it mbi investimet 2020, të Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvil

Pasi dorëzoi kallëzimin penal për ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj në SPAK, Presidenti Ilir Meta ka treguar pse ka zbritur vetë në t

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, po zhvillon një takim me ekspertë të shëndetësisë.

Ish- Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani shkruan në FB se heqja e licencës së shkollës private ”Udha e Shkronjave” në Tiranë nga Minist

Presidenti Ilir Meta do të depozitojë sot në SPAK, ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj.

Komisioni Kuvendor i Ligjeve miratoi sot aktin normativ të qeverisë të njohur si AntiKÇK.

Presidenti Ilir Meta ka renditur në një postim në Facebook hapat e grushtit të shtetit.

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në Konferencën e Nivelit të Lartë për Perspektivën Evropiane, t

Ish-deputeti i PD, Agron Shehaj ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me përhapjen e Koronavirusit në Itali dhe rrezikshmërin

Sekretari i Përrgjithshëm i PD Gazmend Bardhi ka denoncuar një vendim të rrezikshëm sipas tij, për banorët e Kavajës.