Meta publikon videon: Si u përdor Ardian Dvorani për kapjen e Gjykatës Kushtetuese

10/12/2019 - 16:36

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish lidhur me padinë e tij sa i takon kreut të KED-së, Ardian Dvorani.

"Si u përdor Ardian Dvorani për kapjen e Gjykatës Kushtetuese?", është pyetja e ngritur në videon e publikuar në Facebook, pas dëshmisë së kreut të shtetit në Prokurorinë e Tiranës për gati 50 minuta.

“Të nderuar qytetarë,

Ju ftoj të ndiqni me vëmendje dhe durim, spotin e parë në mbrojtje të Kushtetutës dhe integritetit të Gjykatës Kushtetuese”, shkruan Meta.

Meta ishte mesditën e sotme në Prokurori, i shoqërur nga këshilltari ligjor Bledar Dervishi dhe zëdhënësi i tij Tedi Blushi.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rradhët kilometrike 5 ditore në Kakavijë kanë qenë ndër lajmet kryesore ditët e fundit.

Ministri i shtetit për Rindërtim, Arben Ahmetaj ishte sot në Shijak ku së bashku me kryetarin e bashkisë Elton Arbana inspektuan punimet

Ish-deputetja demokrate, Albana Vokshi i përgjigjet socialistit Taulant Balla, i cili kërkonte hetim për videot e publikuara nga ish-depu

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar lidhur me videon e shpërndarë nga ish-deputetja e PD, Oriol

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj shkruan në Facebook se me gjithë masat e marra për normalizimin e gjendjes në pikat e kalimit kufita

Partia Demokratike ka reaguar pas aksidentit tragjik të ndodhur në Kakavijë, ku një autoambulancë përplasi për vdekje një fëmijë 10 vjeç.

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për situatën kaotike të krijuar në Kakavijë, ku prej ditësh qindra qytetarë kanë mbetur të blloku

Presidenti Ilir Meta ka kthyer sot një tjetër ligj Kuvendit të Shqipërisë, atë për Shtetësinë.

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar sot 150-vjetorin e lindjes së veprimtarit të dalluar të Rilindjes Kombëtare, Josif Bageri.

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka shkruan në Facebook se autoritetet diplomatike janë në komunikim të vazhdueshëm me palën greke për leh