Meta sërish mesazh për të rinjtë: E gjithë vëmendja jonë duhet të jetë tek ta

25/01/2021 - 21:36

Presidenti i Republikës Ilir Meta tërheq sërish vëmendjen për t’i dhënë kohën e duhur të rinjve që të jenë pjesë e vendimmarrjes në çdo nivel.

Në një mesazh në “Facebook”, pas takimit që zhvilloi sot me një përfaqësi të Rrjetit Kombëtar për të Rinjtë në Shqipëri, Presidenti Meta shkruan se rinia duhet mbështetur për të ndalur shpopullimin e vendit.

“E gjithë koha dhe vëmendja jonë duhet të jetë e fokusuar tek të rinjtë.

Studentët duhet të dëgjohen, t’u jepet çdo shans dhe t’u krijohet çdo mundësi.

Të rinjtë meritojnë të jenë pjesë e vendimmarrjes në çdo nivel.

Të mbështesim rininë për të ndalur shpopullimin e Shqipërisë!”
, shkruan Kreu i Shtetit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i Republikës Ilir Meta vlerësoi sot me anë të një ceremonie solemne, katër futbollistë të shquar të ekipit “Dinamo” dhe atij K

Kryetari i PD-së Lulzim Basha, në një bashkëbisedim me mjekët dhe profesionistët e shëndetësisë, deklaroi se Shqipëria jo rastësisht ësht

Kryeministri Edi Rama, nga qyteti i Beratit, ditën e sotme, ka zhvilluar takime me bizneset, teksa vuri theksin tek ndihma ndaj tyre me a

Kryeministri Edi Rama se bashku me ministren Ogerta Manastirliu, ka mbërritur ditën e sotme në qytetin e Beratit, ku ka nisur procesi i v

Kryedemokrati Lulzim Basha ka publikuar në një postim në Twitter  temat e bisedave gjatë takimit të zhvilluar sot me ambasadoren e SHBA,

Presidenti Ilir Meta është takuar me ish-kryeministrin e Kosovës dhe kryetarin e AAK, Ramush Haradinaj.

Një ditë pasi partia Fryma e Re Demokratike firmosi marrëveshjen me Partinë Demokratike për t’u përfaqësuar në një listë në zgjedhjet e 2

Presidenti i Republikës Ilir Meta iu ka bërë thirrje qytetarëve të verifikojnë qendrat ku do të votojnë për zgjedhjet parlamentare të 25

Kreu i Komisionit Zgjedhor të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka folur sot për votën e emigrantëve në zgjedhjet e 25 prillit.

Zv.ministrja e Shëndetësisë dhe kryetarja e Komitetit të Ekspertëve, Mira Rakacolli foli gjatë mbledhjes së sotme edhe për çështjen e vot