Meta shkrin së qeshuri gazetarët: Do i jap dekoratë Ramës, Lulit dhe Monës nuk u jap...

11/09/2019 - 19:04

Presidenti Ilir Meta, konferencën për mediat e ka mbyllur me humor, pasi ka shkaktuar të qeshura tek gazetarët që kishte përballë.

I pyetur nëse ishte xheloz për Ramën dhe Bashën që janë në sinkron se negociatat do të hapen ne 18 tetor, Meta tha se kjo nuk mund të ndodhë kurrë.

Ai tha se dhe Rama e di vetë që ai kurrë nuk bëhet xheloz për të. Më tej, kreu i shtetit shtoi se ishte i gatshëm që t’i jepte medalje Kryeminsitrit nëse do të hapeshin negociatat.

“Do bëjmë një ceremoni këtu, do i jap dekoratë po u hapën negociata, do i jap Urdhrin e Skënderbeut, në fakt do i jap dy një si Kryeministër dhe si ministër i Jashtëm, se i meriton të dyja. Ai po deshi le të vijë në ceremoni”.

Më tej u shpreh se Bashës dhe Kryemadhit nuk u jepte dekorata sepse kanë braktisur institucionet.

“Bashës nuk jap dekoratë se ka braktisur institucionet, as Kryemadhit nuk i jap se i ka dhënë besën Bashës”, ishin këto fjalët e kreut të shtetit që sollën të qeshura në sallë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar pas mospranimit të SPAK për të shqyrtuar dhe hetuar dosjen “184

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar në Facebook lidhur me reportazhin e publikuar një ditë më parë nga media italiane, RAI 3.

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur lajmin e publikuar nga RAI 3 mbi 12-fishimin e kanabisit në Shqipëri si një turp gazetarest.

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla ndodhet në Bruksel ku ka nisur një ditë intensive në Parlamentin Europian.

Në një deklaratë për mediat, nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar lidhur me videon e transmetuar në median italiane RAI 3 ku th

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka pritur sot në një takim kortezie Ambasadoren e sapoemëruar të Shteteve

Kryeministri Edi Rama pritet të takohet këtë të martë me Presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen.

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar se patentat shqiptare do të njihen në Gjermani dhe Greqi, temë e diskutuar ditën e djeshme në Berlin, gj

Gjeniu i letrave shqiptare, Ismail Kadare, feston sot 84-vjetorin e lindjes.

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm në largim i Kosovës Behgjet Pacolli, ishte mbrëmë në “Opinion” në Tv Klan.