Meta takim me përfaqësues të shoqatës “Tirana”: Vlerat tona, prioritet madhor

19/01/2019 - 20:21

Presidenti Ilir Meta ka pritur në një takim përfaqësues të shoqatës “Tirana”.

Kreu i Shtetit shkruan në një postim në “Facebook”, se mbrojtja dhe promovimi i vlerave të trashëgimisë historike, kulturore dhe kombëtare duhet të jetë prioritet për të gjithë ne.

"Mbrojtja dhe promovimi i vlerave të trashëgimisë tonë historike, kulturore e kombëtare, pasurisë shpirtërore dhe folklorike të popullit tonë duhet të jetë një nga prioritetet më madhore për të gjithë ne. Një punë të shkëlqyer, me përkushtim e pasion në këtë drejtim po kryen prej vitesh edhe shoqata “Tirana”.

Në takimin me përfaqësuesit e saj shpreha konsideratat më të larta për komunitetin tiranas, cilësitë njerëzore, traditat dhe pasurinë etnokulturore të kësaj treve si dhe ndamë bindjen për domosdoshmërinë e forcimit të rrënjëve tona dhe ndjenjave të atdhedashurisë", shkruan Meta.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në një deklaratë për shtyp, Bashkia e Tiranës sqaroi sot se vendimi për ta ndërtuar godinën e re me fonde publike vjen në mbështetje të t

Përmes një postimi në Facebook, Presidenti Ilir Meta iu ka bërë thirrje sërish shqiptarëve që të dalin në manifestimin e datës 2 mars.

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj thotë se qeveria shqiptare dhe Bashkia e Tiranës do ta ndërtojnë vetë godinën e Teatrit Kombëtar.

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka kthyer mbrapsht për shqyrtim në Kuvend një tjetër ligj të Qeverisë, atë “Për planifikimin dhe zhvillimi

Një nga çështjet për të cilat kryeministri Edi Rama u pyet në konferencë së bashku me ministrin e Jashtëm të Federatës Ruse, Sergey Lavro

Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi, i është përgjigjur akuzave të mazhorancës për manifestimin e 2 marsit, përmes një mesazhi të Kim Me

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka akuzuar në një postim në Facebook, Bashkinë e Tiranës se ka rritur tarifat për të r

Kryeministri Edi Rama ka vijuar në ditën e dytë të vizitës së tij në Moskë me takimet duke u ndalur tek ministri i jashtëm rus Sergej Lav

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas vrasjes së Esmeralda Filopatit dhe vëllait të saj Vledison Filopatit mbrëmjen e djeshme në Kodë

Opozita mobilizohet për t'iu bashkuar tubimit të thirrur nga presidenti Ilir Meta më 2 mars, ora 17:00 në bulevardin "Dëshmorët e Kombit"