Meta zbulon pasardhësin e tij në krye të LSI-së

28/04/2017 - 19:35

Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta tha sot pas përfundimit të seancës se do të jetë Petrit Vasili kreu i LSI-së.

Vasili është zv/kryetari i parë i LSI-së, i cili pritet të marrë kryesimin e partisë që drejtohet nga Ilir Meta.

Por ai tha se do të jetë vetë kryetar i LSI-së, deri më 23 korrik.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar për herë të parë arrestimin e ish-deputetit të PS-së, Arben Ndoka, duke u shprehur se kryemini

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar foto në emisionin “Open” në TCH që sipas tij faktojnë lidhjet e trafikantëve të drogës Avdulaj

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në emisionin ‘Open’ tha se në aksionin e policisë së një dite më parë ishin lëshuar 46 urdhërarrest

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm sot në një takim me gra dhe vajza në Laprakë për të folur për mbylljen e kazinove dhe pikave të b

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka i ftuar në studion e Ora News, tha se dosja për megaoperacionin që çoi në pranga 27 persona,

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka përshëndetur dorëheqjen e kreut të Transportit Rrugor, Arben Isaraj.

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar ashpër kryeprokuroren e përkohshme Arta Marku si dhe kryeministrin Edi Rama.

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të kryetarit të PD-së Lulzim Basha, se kryebashkiaku Vangjush Dako është peshku i madh i cil

Nga takimi i studentëve ekselentë, që kanë zgjedhur Mësuesinë në universitetin e Durrësit dhe universitetet e tjera, kryeministri Edi Ram

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka cilësuar operacionet e ditëve të fundit të policisë, shkatërrim të dosjes për të shpëtu