“Minsk 2019”, Meta i jep flamurin ekipit përfaqësues shqiptar

17/06/2019 - 13:59

Presidenti Ilir Meta ka pritur ditën e sotme në Presidencë sportistët e Ekipit tonë Olimpik, të cilët do të na përfaqësojnë në Lojrat e II-ta Olimpike Europiane ‘Minsk 2019’.

Meta i ka dorëzuar sportistëve Flamurin Kombëtar, ndërkohë që i ka ururar suksese dhe përfaqësim dinjitoz të ngjyrave kuq e zi.

"Me urimin për sa më shumë suksese dhe përfaqësim dinjitoz të ngjyrave kuq e zi, pata sot kënaqësinë t’u dorëzoja Flamurin Kombëtar, simbolin më përbashkues të shqiptarëve kudo në botë, sportistëve të Ekipit tonë Olimpik, të cilët do të na përfaqësojnë në Lojrat e II-ta Olimpike Europiane "Minsk 2019". ", shkruan presidenti në Facebook.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me strukturat e partisë që drejton në Durrës.

Kryedemokrati Lulzim Basha ka qenë sot në Urën Vajgurore dhe Kuçovë, ku është takuar me strukturat e PD.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të zhvillojë një takim me strukturat e partisë.

Ndërsa socialistët kanë marrë 60 bashku nga 61 gjithsej, duket se meraku i kryeministrit Edi Rama mbeten bashkitë e drejtuara deri tani n

Socialistët kanë nisur procedurat për shkarkimin e anëtarit të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë Arben Malaj për shkak të “shk

Përmes një deklarate zyrtare, ministrja e Financave, Anila Denaj ka reaguar pas debatit të krijuar për dhënien me koncension të shërbimit

Në një postim të gjatë në Facebook, Presidenti Ilir Meta, ka vijuar me akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama për kapjen e reformës në drejtë

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka reaguar rreth kërkesës së Partisë Socialiste për shkarkimin e Arben Malajt nga Këshill

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi zhvilloi një takim në Sarandë me Task Forcën për mbarëvajtjen e sezonit turistik ng

Pas deklaratave të kryedemokratit Lulzim Basha dhënë për mediat pas takimit me aleatët ka reaguar Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me