Miratohet paketa Anti shpifje, reagon presidenti Ilir Meta

18/12/2019 - 20:36

Mazhoranca socialiste miratoi sot me 82 vota pro në Kuvend paketën Anti shpifje. Kundër kësaj pakete votuan 13 deputetë, 5 abstenuan dhe 5 deputetë nuk morën pjesë në votim.

Tashmë paketa Antishpifje do të shkojë në tryezën e Kreut të Shtetit.

I pyetur nga mediat, se cili do të jetë qëndrimi i Presidentit të Republikës ndaj së ashtuquajturës “Paketë anti-shpifje”, zëdhënësi i tij, Tedi Blushi sqaron se kreu i shtetit “do të shprehet në kohën e duhur, pa u ndikuar nga askush përveç Kushtetutës dhe ligjit”.

“Pasi të njihet zyrtarisht me ndryshimet ligjore dhe relacionin shoqërues, Presidenti Meta do të ndërtojë një proces shterues ligjor, dhe do i njohë qytetarët me qëndrimin e tij përfundimtar” – thuhet në reagimin e zëdhënësit të Presidentit Meta. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kandidati pjesëmarrës në garë për kreun e Partisë Demokratike, Agron Shehaj,  ka reaguar për herë të parë pas konfirmimit të Lulzim Bashë

Pasi është shkarkuar me 104 vota pro, 7 vota kundër dhe 3 vota abstenim në seancën plenare të 9 qershorit, Kuvendi ka depozituar në Gjyka

Lulzim Basha është shpallur zyrtarisht fitues i garës për kreun e ri të Partisë Demokratike edhe për katër vitet e ardhshme.

Ka filluar Samiti i NATO-s, i cili po zhvillohet në Bruksel, ku merr pjesë edhe kryeministri Edi Rama.

Në Ditën Botërore të Dhuruesve Vullnetarë të Gjakut dhe në kuadër të nismës “Aleanca për Dhurimin e Gjakut”, anëtarë të Kabinetit dhe zyr

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, gjatë fjalës së saj sot në Kuvend ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme pritet që në vend

Deputeti Myslim Murrizi ka reaguar në Kuvend menjëherë pasi kreu i  SPAK, Arben Krajën shpalosi raportin për kriminalitetin e vitin 2020.

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar kthimin në Kuvend të ndryshimeve ligjore “Për sektorin minerar”.

Fatbardh Kadilli ka dalë në deklaratën e parë për mediat pas shpalljes së rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve për kreun e PD-së, ku ai

Partia Demokratike do të shpallë paraditen e sotme rezultatet për zgjedhjet e zhvilluara gjatë të dielës së 13 qershorit për kryetarin e