Mullaraj falënderim të veçantë për mikun e tij Dakon: Çfarë presim nga qeveria (VIDEO)

09/09/2019 - 14:52

Alfred Mullaraj u rizgjodh sot në krye të Këshillit të Qarkut Durrës për një mandat tjetër 4-vjeçar.

Duke i falëndëruar për besimin që i dhanë me votat e tyre, Mullaraj falëndëroi në mënyrë të veçantë udhëheqësin politik të PS-së në Durrës, mikun e tij Vangjush Dakon, që në bashkëpunim me Kryesinë i besuan për herë të dytë pozicionin e kryetarit të KQ.

Për përkrahjen nga ana e tyre, falënderoi edhe 8 deputetët e PS-së për qarkun Durrës, teksa theksoi se kanë qenë korrekt në punën e tyre në drejtim të qytetarëve.

“Kemi pasur marrëdhënie të shkëlqyer me të trija bashkitë e qarkut tonë. Besoj që do vazhdojë të jetë edhe në të ardhmen. Me këto kompetenca që kemi pasur, me mundësitë tona, do të tentojmë për të qenë akoma më korrektë”, tha Mullaraj.

Gjatë fjalës së tij, Mullaraj theksoi se janë mbi 10 projekte që kanë implementuar dhe do vazhdojnë të implemetojnë për qarkun e Durrësit, ndërsa pret nga qeveria që në të ardhmen, të vazhdojnë të investojnë në të gjitha drejtimet për qytetin e qarkun tonë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Greqia mbështet perspektivën evropiane të vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Ish-deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj ka bërë fajtorë të drejtpërdrejtë kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e

Teksa Kuvendi miratoi me 77 vota pro ligjin për krijimin e korporatës së investimeve ekspertët ngrenë pikpyetje për mënyrën e funksionimi

Për ish-deputetin e PD, Gent Strazimiri ajo që ndodhi në Këshillin Evropian është një bllokim që Evropa i bëri qeverisë dhe Ramës, por jo

Rritja e numrit të turistëve italianë në Shqipëri, ka sjellë në Tiranë rreth 60 tur operatorë dhe përfaqësues agjencish të rajonit të Pul

Sekretari për Marrëdhëniet Ndërkombëtare në Partinë Demokratike, Arben Kashahu është shprehur se nuk është faji i Europës për moshapjen e

"Teksa këtu rreken ende të gjejnë fajtorin diku tjetër, e të mos mbajnë përgjegjësi për asgjë, kryeministri i Maqedonisë së Veriut ka

Gjatë deklaratës për shtyp, ministri i Jashtën në detyrë, Gent Cakaj foli për rastin e Alvin Berishës, 11-vjeçarit që u dërgua në kampet

Ministri i Jashtëm Gent Cakaj iu drejtua sot sërish mediave lidhur me vendimin e një ditë më parë të BE për të mos çelur negociatat me Sh

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar një ditë pas vendimit të Këshillit Europian, i cili vendosi që Shqipërisë dhe Maqedonisë